Disney+ na Slovensku: Všetky informácie o prichádzajúcej službe!

Na Slovensko príde nový hráč na poli streamovacích služieb. Disney+ potrápi aj Netflix.

Na Slovensku sa po Netflixe, HBO Go, Amazon Prime Video a ďalších chystá ďalší veľký hráč – Disney+. O jeho vstupe na slovenský trh niet pochýb, otázne už ostáva len to, kedy sa tak stane. V tomto článku vám prinesieme podrobné informácie o tom, čo to Disney+ je, čo od neho očakávať a všetky ostatné novinky.

Čo je to Disney+

Disney+ je jednou z najnovších a zároveň najambicióznejších streamovacích služieb na trhu. Jej prevádzkovateľom je americká spoločnosť The Walt Disney Company, ktorá službu spustila len 12. novembra 2019. K dnešnému dňu má na konte už 100 miliónov predplatiteľov, pričom toto číslo neustále prudko rastie. Na Netflix stále nemá, ten má na konte viac ako 207 miliónov predplatiteľov.

Počet zákazníkov hovorí aj o kvalite obsahu. Na rozdiel od Netflixu a ďalších nie je dostupný všade na svete. Do krajín, kde je dostupný nepatrí Slovensko, ani Česká republika.

Do portfólia Disney+ patria filmy Star Wars, Marvel a aj tituly od animačného štúdia Pixar. Zabudnúť nemôžeme ani na tvorbu National Geographic. Určite teda bude z čoho vyberať.

disney+

Disney+: Kedy príde na Slovensko

Najväčšia otázka týkajúca sa Disney+ je určite jeho vstup na slovenský trh. Od konca minulého roka sa hovorí o tom, že by sa tak mohlo stať už v priebehu tohto roka alebo najneskôr začiatkom 2022. O pláne rýchleho vstupu na Slovensko svedčí aj fakt, že Disney+ malo zadať veľkú objednávku na vytvorenie slovenského dabingu. S informáciou prišiel server Živé.

Spoločnosť si mala výrobu dabingu objednať hneď u niekoľkých dabingových štúdií, nie je preto úplne jasné, koľko obsahu si takto nechala spracovať. Aspoň časť obsahu tak bude určite aj v slovenčina, zvyšok možno bude len po česky alebo samozrejme anglicky.

Disney+: Koľko bude stáť?

Služba Disney+ má stáť veľmi podobne ako jej konkurencia. V štátoch EÚ, kde už funguje, sa mesačné predplatené pohybuje na úrovni 8,99 €. K dispozícii je aj výhodný ročný balíček za 89,99 €, pri ktorom získavate 2 mesiace zadarmo.

Bohužiaľ, možnosť vyskúšať si službu na 7 dní bez poplatku už nie je k dispozícii. Za vyskúšanie tak budete musieť aspoň 8,99 €.

Disney+: Ako sa bude dať pozerať?

Disney+ sa dá sledovať hneď niekoľkými spôsobmi. K dispozícii sú aplikácie pre iOS aj Android zariadenia. Nechýba však ani podpora herných konzol PlayStation 4, PlayStation 5 a Xbox.

Priamo na televízoroch sa dá sledovať cez Apple TV, Chromecast, Amazon Fire TV stick, Roku či Android TV. K dispozícii budete mať aj aplikáciu pre niektoré smart TV od Samsungu a LG. Všetok obsah na Disney+ je v HD rozlíšení a vyššom.

TIP REDAKCIE
Apple vlani vyplatil vývojárom aplikácií približne 60 miliárd dolárov

Ak je vaša domácnosť viacčlenná, určite vás poteší, že naraz môžete obsah sledovať až na 4 zariadeniach. Spoločnosť sa rozhodla, že počet aktívnych pripojení na rozdiel od Netflixu nebude spoplatňovať.

Disney+: Aké funkcie bude ponúkať?

Súčasťou Disney+ je aj niekoľko funkcií a vlastností, ktoré by nemali chýbať pri žiadnej modernej službe. Spomenieme tie najdôležitejšie.

  • Viac profilov – Disney+ vám umožní pozerať obsah až na štyroch zariadeniach súčasne. V aplikácii si môžete vytvoriť až sedem samostatných profilov, čo zaručí, že sa vám nebudú miešať odporúčané filmy a seriály.
  • Offline? Nevadí – Disney+ umožní sledovanie filmov aj seriálov v offline režime. Stačí si ich stiahnuť do zariadenia, na ktorom ich plánujete pozerať. Na rozdiel od Netflixu budú na stiahnutie dostupné všetky tituly a tiež nebude limitovaný ani počet, filmov a seriálov, ktoré si budete môcť stiahnuť. Jediným limitujúcim faktorom bude kapacita úložiska v zariadení.
  • Funkcie zjednodušenia prístupnosti – Disney+ ponúka niekoľko rôznych funkcií pre sprístupnenie svojho obsahu čo najväčšiemu počtu ľudí. Spoľahnúť sa tak môžete na titulky, komentované scény, možnosť úpravy kontrastu farieb, responzívny dizajn a navigáciu pomocou klávesnice.
  • 4K, Dolby Atmos a Dolby Vision – Väčšina titulov v knižnici Disney+ je v 4K Ultra HD a HDR. K dispozícii je aj obsah s podporou 5.1 Surround Sound a Dolby Atmos, ako aj obsah s Dolby Vision. Ak chcete využiť všetky tieto štandardy, pripravte si kompatibilné zariadenia a rýchle internetové pripojenie.
  • Profil pre deti – Disney+ rodičom umožní vytvorenie špeciálneho profilu pre deti, ktorý zobrazí len obsah vhodný pre danú vekovú kategóriu.
  • Spoločné sledovanie (GroupWatch) – Služba ešte koncom roka 2020 predstavil funkciu GroupWatch, ktorá vám umožní pozerať rovnaký seriál alebo film s až piatimi ďalšími priateľmi na diaľku. Obsah sa všetkým zúčastneným pustí, poprípade zastaví zároveň, vďaka čomu naň môžu reagovať v četovacích aplikáciách.

Disney+ je jednoznačne veľmi zaujímavou službou, ktorá svoj úspech nájde aj na Slovensku. Stačí sa pozrieť na premiéry filmov z vesmíru Marvel alebo Star Wars a zistíte, koľko fanúšikov tvorba amerického štúdia má. To, kedy presne príde na Slovensko je nateraz otázne, no dlho by to už trvať nemalo. Dúfajme, že to stihne ešte do konca tohto roka.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať