hodinky

Bixby alebo Google Asistent? Samsung Galaxy Watch 4 vám vraj umožnia vybrať si hlasového asistenta

Ktorého preferujete vy?

Vyzerá to, že čím je Galaxy Unpacked bližšie, tým viac sa dozvedáme o produktoch, ktoré nám budú počas podujatia predstavené. Najnovšie informácie sa týkajú inteligentných hodiniek Galaxy Watch 4. Technické špecifikácie aj očakávanú cenu už poznáme. Priestor na novinky sa však nájde vždy, a táto nepochybne mnohých poteší.

Ako už vieme, Galaxy Watch 4 budú bežať na operačnom systéme Wear OS 3, na ktorom sa Samsung podieľa so spoločnosťou Google. A práve tu je ten háčik – bude úlohu hlasového asistenta zohrávať Bixby alebo Google Asistent? Na túto otázku odpovedá čerstvý príspevok od informátora vystupujúceho ako Snoopy. Užívateľ si jednoducho bude môcť vybrať. Tvrdenie informátora podporuje aj časť kódu aplikácie Wear OS, píše Android Central -> com.google.android.wearable.alternate_assistant

Samsung a Google uľahčia život mnohým užívateľom

Až doposiaľ hodinky od Samsungu vždy ponúkali výhradne podporu pre asistenta Bixby, zatiaľ čo hodinky s Wear OS disponovali Google Asistentom. Je preto potešujúce vidieť, že Google a Samsung spájajú sily a prostredníctvom jednoduchej voľby výrazne uľahčujú život mnohým užívateľom.

Sme zvedaví, čo všetko si na nás nová verzia operačného systému Wear OS chystá. Mnohí dúfajú vo výrazné zmeny, nakoľko sa aktuálna verzia nedá považovať zrovna za spoľahlivú. Wear OS trpí pomerne veľkým množstvom chýb a samozrejme aj obmedzeniami, ktoré jednoducho kazia zážitok z užívania akékoľvek zariadenia, na ktorom tento systém beží.

Android Central už kontaktoval Google za účelom zistenia, či gigant plánuje na týchto nedostatkoch pri novej verzii systému zapracovať. “Sme si vedomí problémov, s ktorými sa niektorí užívatelia stretávajú, a budeme aj naďalej spolupracovať s našimi partnermi na ich riešení a zlepšení celkového zážitku,” vyjadril sa k záležitosti hovorca Google.

Neostáva nič, než dúfať, že Google Asistent sa v nadchádzajúcej verzii Wear OS polepší. Akého asistenta preferujete vy?

Aktuálna cena hodiniek Samsung Galaxy Watch 3