Hlasový asistent Bixby vám prezradí, kedy sa koná Galaxy Unpacked. Odpoveď si však musíte rozlúštiť

Odpoveď si tak musíte rozlúštiť.

Galaxy Unpacked je nepochybne jedno z najočakávanejších technologických podujatí tohto leta. Samsung nám počas neho plánuje predstaviť viacero očakávaných produktov, medzi ktorými nájdeme nielen skladacie smartfóny Galaxy Z Fold 3 či Galaxy Z Flip 3, ale napríklad aj inteligentné hodinky Galaxy Watch 4. Kedy sa však uskutoční?

Už dlhšie vieme, že podujatie sa bude konať o necelý mesiac, presnejšie 11. augusta. Potvrdil to priamo predstaviteľ Samsungu, a tak môžeme tento dátum považovať za oficiálny. Juhokórejský gigant však vymyslel aj iný spôsob, akým môže užívateľ rýchlo zistiť dátum štartu Galaxy Unpacked. A je to veľmi jednoduché – stačí vlastniť smartfón značky Samsung a mať aktivovaného hlasového asistenta Bixby.

Keď vášmu smartfónu zadáte príkaz “Hey, Bixby”, hlasový asistent sa aktivuje a začne nahrávať váš hlas. Následne vám stačí len položiť otázku “When is the next Unpacked?” a chvíľu počkať. Z telefónu sa začne ozývať pípanie a na displeji sa zobrazí odpoveď. Tú si však musíte rozlúštiť, nakoľko je zobrazená v Morzeovke -> (.- ..- –. ..- … – / .—- .—-).

TIP REDAKCIE
Mars v tých najprecíznejších detailoch: Tieto nádherné 8K zábery musíte vidieť!

Kód môžete dešifrovať pomocou preloženej Morseovej abecedy, ktorú nájdete na Google, alebo prostredníctvom prekladača. My vám však ušetríme čas, v preklade tento kód znie “August 11”.

Bixby sa môžete spýtať aj to, aké produkty budú počas Galaxy Unpacked predstavené

Samsung však do svojho asistenta skryl ešte jednu zaujímavosť. Spýtať sa ho môžete aj na to, aké produkty budú počas Galaxy Unpacked predstavené. Ani v tomto prípade však nerátajte s priamou odpoveďou. Keď sme túto možnosť testovali my, z telefónu sa ozýval len zvuk pera (S Pen?). Treba však poznamenať, že príkaz “What is going to be announced at the next Unpacked?” nám fungoval len raz. Následne asistent vždy ako odpoveď zobrazil morzeovku odkazujúcu na dátum podujatia.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S21 Ultra