pixel 6

Google Pixel 6 Pro “bude drahý”, potvdrzuje reprezentant spoločnosti

Ako veľmi? Zrejme veľmi.

Google nám včera poodhalil svoj najnovší rad smartfónov, Pixel 6. Pozostávať má z dvoch modelov, a to štandardného Pixel 6 a vylepšeného Pixel 6 Pro. Hoci nám gigant neposkytol kompletné špecifikácie, vieme, že pôjde o prémiové modely schopné konkurovať aktuálnym a aj chystaným vlajkovým lodiam. Podľa najnovších informácií však nebudú konkurovať len výbavou, ale aj cenou.

Ako píše server TechRadar odvolávajúci sa na zistenia DroidLife, výkonný vedúci pre hardvér spoločnosti Google, Rick Osterloh, prezradil očakávania spoločnosti v súvislosti s cenou pre model Pixel 6 Pro. Presnú sumu síce neuviedol, no poznamenal, že “bude drahý”, nakoľko je navrhnutý pre užívateľov, ktorí chcú vo svojom smartfóne tie najnovšie a najlepšie technológie. Cenovo náročnejší pritom má byť aj štandardný model.

Zdroj: Google

Google nebol schopný konkurovať v segmente vlajkových lodí, Pixel 6 Pro to má zmeniť

Osterloh uznal, že smartfóny Pixel v priebehu posledných dvoch rokoch nezvládali konkurovať iným vlajkovým lodiam. Exemplárnym príkladom je Pixel 5, ktorý toho pri pohľade na cenu (cca 720 eur) jednoducho neponúkal dostatočne veľa.

Tentokrát si ale Google verí. Na základe vyjadrenia od reprezentanta spoločnosti možno očakávať, že Pixel 6 Pro sa bude cenou približovať k prémiovým modelom ako je Galaxy S21 Ultra od Samsungu či chystanému iPhone 13 od Apple. Kľúčovou otázkou je, či bude výbava smartfónu skutočne natoľko špičková, aby si gigant mohol dovoliť nastaviť tak vysokú cenovku.