samsung

Samsung Galaxy Watch 4 vraj môžu mať až 7-dňovú výdrž batérie

Mnohí ostávajú skeptickí.

Väčšina inteligentných hodiniek používajúcich aktuálnu verziu operačného systému Wear OS od Google trpí jedným spoločným nedostatkom. Reč je o výdrži batérie, ktorá v mnohých prípadoch dosahuje len jeden deň, a to aj pri “primeranom” používaní.

Nový Wear OS 3.0, na ktorom sa okrem Google podieľa aj Samsung, má práve tento nedostatok odstrániť. Podľa viacerých zdrojov webu WinFuture môžu nadchádzajúce inteligentné hodinky od Samsungu, Galaxy Watch 4, vydržať na jedno nabitie až 7 dní. V tomto smere by tak patrili medzi špičku na trhu, nakoľko by prekonali drvivú väčšinu konkurencie.

Ako píše server Android Authority, je vysoko pravdepodobné, že nová generácia Wear OS skutočne ponúkne dlhšiu výdrž batérie. 7 dní je však pomerne veľký skok, a tak mnohí ostávajú skeptickí. Taktiež je možné, že tento čas reprezentuje výdrž batérie v šetriacom režime.

Ťažko povedať, kde je pravda, nakoľko nejde o oficiálnu informáciu. Na tú si budeme musieť počkať do 11. augusta na Galaxy Unpacked, kedy nám budú hodinky predstavené v celej svojej kráse.

galaxy watch 4
Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic spoznáme 11. agusuta

Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic: Očakávané technické špecifikácie

Čo sa týka výbavy, Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic majú disponovať kvalitným AMOLED displejom, výkonným čipsetom Exynos W920, 1,5 GB operačnej pamäte a až 16 GB interného úložiska. Všetky tieto komponenty budú súčasťou odolného tela s certifikáciou IP68. Galaxy Watch 4 dorazia v 44 a 40 mm veľkosti, Galaxy Watch 4 Classic prídu v o niečo väčších veľkostiach, a to 46 a 42 mm.

Cena základného modelu sa môže pohybovať v rozmedzí od 200 do 240 eur. Galaxy Watch 4 Classic budú o niečo drahšie. Zaplatiť si za ne budeme musieť možno viac ako 300 eur. Viac si o cenách nadchádzajúcich modelov hodiniek môžete prečítať tu.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Watch 3 (45 mm)