VIDEO: Takto má vyzerať užívateľské rozhranie v Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic

Každý si príde na to svoje.

Samsung má už 11. augusta usporiadať podujatie Galaxy Unpacked, počas ktorého nám okrem nových skladacích smartfónov predstaví aj dva modely inteligentných hodiniek – Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic. Dá sa povedať, že o nich vieme skoro všetky podstatné informácie, vrátane cien. Priestoru pre nové poznatky je však stále dosť.

Server SamMobile po novom informuje o dizajne používateľského rozhrania, ktoré bude k dispozícii v prostredí nových smartwatch. Vo videách, ktoré zverejnil na Twitteri, si môžeme všimnúť prítomnosti Google Maps a iných služieb od Google, čo jasne naznačuje, že hodinky pobežia na Wear OS 3 v kombinácii s rozhraním One UI Watch. Obidva modely ponúknu možnosť monitorovania rôznych aktivít, srdcovej frekvencie, spánku, telesného tuku, ba dokonca aj kompas či výškomer. Ďalej sa môžeme tešiť napríklad aj na možnosť merania krvného tlaku a okyslyčenia krvi, EKG či podporu pre SmartThings Find.

Samozrejme, užívateľ bude mať možnosť prispôsobiť si vzhľad ciferníka. K dispozícii bude doslova kopa rôznych štýlov. Niektoré budú apelovať minimalistom, iné budú pripomínať tradičné ručičkové hodinky a ďalšie budú zase pôsobiť skôr abstraktne. Nájdu sa však aj také, ktoré sa budú zameriavať predovšetkým na zobrazenie čo najväčšieho množstva kľúčových informácií, ako je napríklad percento batérie či srdcový tep.

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý

Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic nebudú zaostávať ani po technickej stránke

Hodinky nebudú zaostávať ani po technickej stránke. Oboje dostanú kvalitný AMOLED displej, výkonný čipset Exynos W920, 1,5 GB operačnej pamäte a až 16 GB interného úložiska. Toto všetko bude chránené odolným telom, o čom svedčí certifikácia IP68 (odolnosť voči vode a prachu). Konštrukcia pritom bude mať v sebe zabudovaný aj mikrofón a reproduktor, čo užívateľovi umožní vybavovať telefonáty priamo zo svojho zápästia.

Rozhodne sa teda je na čo tešiť. Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic sú od nás v tomto momente vzdialené len niečo málo cez dva týždne. Podujatie Galaxy Unpacked sa koná 11. augusta, a to o 16:00 nášho času. Celé ho bude možné sledovať prostredníctvom livestreamu.

Aktuálna cena hodiniek Samsung Galaxy Watch 3