Konečne oficiálne: Galaxy Unpacked sa koná 11. augusta. Samsung naznačuje príchod skladacích smartfónov

Trvalo to, no dočkali sme sa.

O jednom z najväčších technologických podujatí tohto roku, Galaxy Unpacked, počúvame už niekoľko týždňov. Nejeden informátor hovoril o dátume, kedy sa bude konať ,či čo nám počas neho bude predstavené. Teraz je to však už oficiálne. Samsung potvrdil, že Galaxy Unpacked sa koná 11. augusta, a to o 16:00 nášho času. Na novinku upozornil server Android Authority.

Konkrétne to prezradila pozvánka, na ktorej Samsung udáva aj to, kde bude možné sledovať živý prenos podujatia. Najviac však zaujali štyri slová na samom vrchu. Nápis “Get ready to unfold” jasne naznačuje, že nás počas Galaxy Unpacked čaká minimálne jeden nový skladací smartfón. My však už dlhšie vieme, že to môžu byť aj dva, a to Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

Samsung má predstaviť aj dvoje smartwatch. Nevylučuje sa ani Galaxy S21 FE

Nebude to však len o telefónoch. Okrem nich totiž gigant plánuje počas Unpacked predstaviť aj inteligentné hodinky Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic. Podľa všetkého ich po softvérovej stránke bude poháňať nová verzia Wear OS od Google a Samsungu. Jej oficiálny názov zatiaľ nepoznáme.

TIP REDAKCIE
Dôchodca na pošte prišiel o 51 000 eur: Ukradnúť mu ich mala vedúca pobočky

Android Authority však poukazuje na možnosť, že sa nám ukáže aj nástupca veľmi obľúbeného Galaxy S20 FE z minulého roku, konkrétne Galaxy S21 FE. Možné to určite je, no tento smartfón sa až tak často v súvislosti s Unpacked nespomínal.

A čo sa týka radu Galaxy Note, o tom už dlhý čas vieme, že tento rok sa zrejme nedočkáme žiadneho nového rozšírenia. Nikde však nie je napísané, že to pri budúcoročnom Unpacked nemôže byť inak.

Koniec koncov, všetko ukáže len čas. Ak majú skladacie smartfóny skutočne nahradiť smartfóny Galaxy Note, ktoré tu s nami boli už od roku 2011, Samsung bude musieť aspoň trochu zrezať cenu. Len málokto totiž chce do smartfónu investovať 1 800 eur. Či sa to spoločnosti skutočne oplatí ukážu až analytické prieskumy v treťom a štvrtom kvartáli tohto roku.

Aktuálna cena Samsung Galaxy Z Fold 2