wearos 3

Wear OS 3 si veľa súčasných hodiniek neužije, aktualizácie dostane len pár modelov

Aktualizácie sa rozbehnú až v budúcom roku.

Nová verzia operačného systému Wear OS 3 od Google, na vývoji ktorej sa podieľal aj Samsung, má šancu spraviť hlbší zárez na trhu s inteligentnými hodinkami. Dostane sa do hodiniek Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic.

Wear OS 3 je podstatne vylepšeným a prepracovanejším operačným systémom, s ktorým by určite radi pracovali mnohí používatelia smart hodiniek. Žiaľ, väčšina vlastníkov súčasných modelov s WearOS 2 sa jej nedočká. Aktualizáciu obdrží iba pár vybraných hodiniek, ako uvádza Google.

Na veľký systémový update sa môžu pripraviť nositelia hodiniek Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS, TicWatch Pro 3 LTE a TicWatch E3. Aktualizáciu získajú aj hodinky skupiny Fossil Group. Týkať sa však bude len tých modelov, ktoré výrobca predstaví neskôr v tomto roku.

wearOS 3
Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS

To je všetko. Viac modelov hodiniek Google vo svojom avíze nespomína. Nepoteší ani harmonogram aktualizácií. Dostupné budú od druhej polovice roka 2022. Trpezlivosť je teda namieste. Aktualizácia si okrem toho bude vyťažovať obnovenie výrobných nastavení hodiniek.

Používateľ si po aktualizácii bude musieť hodinky znovu nastaviť rovnako, ako keď si ich kúpil a vybalil z krabičky. Google sa na hodinky WearOS 2 nevykašle úplne. Stále bude aktualizovať aplikácie a služby a poskytovať bezpečnostné záplaty po dobu 2 rokov (od uvedenia produktu na trh).

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy

Aktuálna cena Samsung Galaxy Watch 3

Wear OS 3 je vo svojej podstate novým operačným systémom. Poskytovanie aktualizácií pre súčasné hodinky môžu a zrejme aj blokujú hardvérové obmedzenia. Aj keby sa hodinky aktualizovať podarilo, nemuseli by fungovať optimálne.

Z hľadiska komfortu je tak lepšie pracovať so staršou, no plynulou a optimalizovanou verziou firmvéru, ako s novým operačným systémom, ktorý by mrzol a obmedzoval chod aplikácií.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať