Spoločne rýchlejšie: Samsung sa pridáva k čínskym výrobcom, súbory budeme zdieľať bleskovo

To, čo nespravil Google naprávajú výrobcovia.

Samsung má podobne ako zariadenia od Apple veľmi šikovnú funkciu na veľmi rýchle zdieľanie súborov. Volá sa Quick Share a na Galaxy smartfónoch, tabletoch a dokonca aj notebookoch funguje naozaj skvele. Ak však chcete súbory zdieľať s Android smartfónmi mimo Samsung ekosystému, narazíte na prekážku.

Riešením síce môže byť funkcia Nearby Share od Google, no tá nefunguje až tak dobre a hlavne je pomalšia. Skupinka výrobcov Android zariadení sa preto rozhodla, že to vyrieši a vytvorili zaujímavú alianciu. K nej sa teraz pripája aj juhokórejský gigant.

Samsung sa podľa všetkého mal pridať k Mutual Transmission Alliance, skrátene MTA (Aliancia vzájomného prenosu), ktorú pred dvoma rokmi založili firmy Oppo, VivoXiaomi. Dnes sú jej členovia okrem menovaných aj ASUS, Black Shark, Hisense, MEIZU, OnePlus, Realme, ZTE a teraz už aj Samsung.

Je viac než pravdepodobné, že Samsung bude protokol MTA integrovať priamo do funkcie Quick Share, vďaka čomu by malo zdieľanie súborov prebiehať tak jednoducho, ako len môže.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom
Alianciu založili firmy Vivo, Oppo a Xiaomi. Dnes má už 11 členov.

Protokol MTA: Najskôr Bluetooth, potom Wi-Fi

MTA pre prenos využíva niekoľko štandardov. Zariadenie najskôr pomocou Bluetooth LE zoskenuje svoje okolie a nájde zariadenie, ktorému chce poslať súbory. Následne sa telefóny spoja a cez Wi-Fi Direct prenesú súbory z jedného telefónu alebo tabletu do druhého. Rýchlosť prenosu má pritom dosahovať úctyhodných 20 Mb/s, čo na fotky, videá a dokumenty určite stačí.

To, kedy dôjde k implementácii na strane Samsungu, momentálne nevieme. Očakáva sa však, že viac by sme sa mali dozvedieť už o pár mesiacov. Aj keď ide o „maličkosť,“ mať možnosť rýchlo a pohodlne zdieľať súbory s vašimi známymi je niekedy na nezaplatenie. Je to určite lepšie a rýchlejšie ako babrať sa s Bluetooth alebo súbory nahrávať na cloud, odkiaľ si ich druhá strana musí pracne stiahnuť.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať