Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi MIX 4 má byť drahší ako Mi 11 Ultra. Ponúkne však foťák pod displejom a 120 W nabíjanie

Dokáže výbava obhájiť astronomickú cenovku?

Čínske Xiaomi nám aj tento rok dokázalo, že skutočne vie, čo robí. Konkrétne hovoríme o zariadeniach z radu Mi 11, a to základnom Mi 11, odľahčenom Mi 11 Lite, vylepšenom Mi 11 Pro a špičkovom Mi 11 Ultra. Výrobca však zrejme chystá ešte jednu lahôdku – pokračovanie obľúbenej série Mi MIX.

O pokračovaní v podobe Mi MIX 4 sa hovorí už pomerne dlho, no stále sme sa ničoho nedočkali. Práve to sa však má už (dúfajme) čoskoro zmeniť. Najnovšie informácie priamo z Číny, na ktoré poukázal server GSMArena, hovoria o displeji, cene a niekoľkých ďalších detailoch týkajúcich sa očakávaného zariadenia.

Xiaomi Mi MIX 4 môže stáť viac ako 1 400 €. Je táto cena oprávnená?

Začneme tým najdôležitejším – cenou. Mnohých táto správa zrejme nepoteší, no Mi MIX 4 má byť ešte drahší ako Mi 11 Ultra, ktorý sa u nás predáva aj za 1 400 €. O koľko? To presne nevieme. Už teraz je ale zrejmé, že cena rozhodne nebude nízka. Tou dôležitou otázkou je, či bude oprávnená.

Hneď prvý detail z oblasti špecfikácií naznačuje, že asi ani veľmi nie, minimálne čo sa displeja týka, nakoľko ten má byť obmedzený len na FHD+ rozlíšenie. Povedzme si však rovno, na obrazovke smartfónu si len málokto všimne rozdiel medzi FHD+ a akýmkoľvek iným, vyšším rozlíšením, napr. WQHD. I keď na druhú stranu, smartfón, ktorý má stáť viac ako 1 400 €, by mal ponúknuť maximum v každom možnom smere. Aj v oblasti displeja.

xiaomi mi mix 3
Xiaomi Mi Mix 3

Fotoaparát pod displejom a 120 W nabíjanie?

Rozlíšenie tak zrejme nebude silnou stránkou pripravovaného smartfónu. Publikácia MyDrivers však upozorňuje, že Mi MIX 4 konečne použije predný fotoaparát umiestnený pod displejom. Tešiť sa tak môžeme na extrémne tenké rámiky a úplnú absenciu výrezu. Taktiež treba dodať, že práve selfie fotoaparát pod displejom môže byť dôvodom, prečo sa výrobca rozhodol pre FHD+ panel.

TIP REDAKCIE
Vieš ako jazdiť na elektrickej kolobežke? TOP 10 pravidiel, ktoré by mal poznať každý!

A samozrejme, nemôžeme hovoriť o vlajkovej lodi, ak by ju nepoháňal aktuálne najvýkonnejší čipset na trhu. Mi MIX 4 tak poženie Snapdragon 888 od Qualcommu, ktorý bude zdieľať interné priestory so 4 500 mAh batériou s podporou pre až 120 W rýchle nabíjanie.

Aktuálna cena modelu Xiaomi Mi 11