dxomark

ZTE Axon 20 ako prvý s fotoaparátom pod displejom prešiel testom DxOMark

Kvalita obrazu prednej kamery je chabá.

Umiestniť prednú kameru pod obrazovku sa javí ako ideálne riešenie. Predné strany smartfónov vďaka takejto koncepcii nehyzdia zárezy, otvory, ani iné podobné kompromisy, ktoré si implementácia predných fotoaparátov v súčasnosti vyžaduje.

Čínsky výrobca ZTE si podobne ako niektorí ďalší výrobcovia zaumienil, že predný fotoaparát pod obrazovkou posunie spotrebiteľom. Kým pri iných zatiaľ zostalo len pri konceptoch a prototypoch (Xiaomi, Oppo), ZTE predstavil komerčnú verziu smartfónu s prednou kamerou pod displejom.

ZTE Axon 20 5G sa tak teší prvenstvu, ktoré si v tomto smere navždy zapamätá technologická história. A zapamätá si tiež to, že jeho predný fotoaparát za veľa nestál.

Čo na takéto prvenstvo hovoria Experti z DxOMark?

Experti z portálu DxOMark preverili, ako taký snímač obrazu ukrytý za obrazovkou fotí. 32 Mpx senzor so svetelnosťou f/2.0 vás síce dokáže odfotiť, no s kvalitou záberov spokojní nebudete.

dxomark
Foto: DxOMark

Recenzenti udelili prednej kamere hodnotenie 26 bodov, ktoré je druhé najnižšie, aké môžete v databáze DxOMark nájsť. Expozícia a ostrenie fungujú dobre. Všetko ostatné sklame. Zlá reprodukcia farieb, strata detailov, neželané artefakty v záberoch, enormná hladina šumu… Model Axon 20 5G nadšencov selfie záberov rozhodne neuspokojí.

TIP REDAKCIE
Nič vraj nebude: PayPal odmietol špekulácie o prevzatí sociálnej siete Pinterest

Samozrejme, ide o úplne prvú generáciu nového technologického riešenia. Nikto preto neočakával, že bude perfektné. S postupným vývojom sa ale bude istotne zdokonaľovať. Výrobcovi ZTE však patrí uznanie za to, že sa odvážil technológiu, hoci nedokonalú, priniesť na spotrebiteľský trh.

Hodnotenie DxOMark spolu s ukážkovými zábermi nájdete na tejto adrese.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať