Hisense predstavil výkonný laserový projektor so 4K rozlíšením a závratnou cenou

Projektor ako náhrada za klasickú TV.

1
Foto: Pinterest

Na pódiu technologického veľtrhu CES 2020 sa odohrala ďalšia z mnohých prezentácií, ktorú tentokrát usporiadal čínsky výrobca Hisense.

Spoločnosť Hisense funguje od roku 1969 a zo začiatku sa zaoberala výrobou rádií. Dnes je skôr známa vďaka cenovo dostupnejším televízorom. Výrobca Hisense priniesol na CES 2020 niekoľko produktov, najviac však asi zaujal výkonný laserový projektor. Informuje o ňom web AndroidPolice.

Projektor dokáže premietať obraz v 4K rozlíšení pri poriadne veľkej uhlopriečke 100 palcov. Výhodou je, že projektor nemusí byť umiestnený vo väčšej vzdialenosti od plochy premietania. Stačí ho umiestniť tesne pred stenu alebo plátno.

laserovy projektor
Foto: Hisense

Jeho súčasťou sú tiež reproduktory s výkonom 30W a podporou pre dbx-tv. Zariadenie, ktoré sa oficiálne nazýva L5 Laser TV, je údajne energeticky efektívnejšie ako bežné televízory.

Výrobca hovorí o reprodukcii detailného a ostrého obrazu so živými farbami, ktorý nebude ovplyvnený okolitým osvetlením. Samozrejme, kvalitu obrazu a zážitok zo sledovania preveria až prvé praktické skúsenosti.

Predstaviteľ spoločnosti Hisense počas predstavenia zariadenia L5 Laser TV. Foto: Kate Kozuch

Hisense postavil nový projektor na operačnom systéme Android TV, čím zákazník získa priamy prístup do obchodu Google Play a k ďalším funkciám typickým pre túto platformu. Výrobca však neupresnil, po ktorej verzii OS Android TV siahol.

L5 Laser TV sa začne predávať až v apríli, čo ale pre mnohých až také dôležité asi nebude. Cena za toto multimediálne zariadenie je totižto astronomická. Projektor bude stáť 5999 dolárov.

Hisense s podobným projektorom vyrukoval už v roku 2017. Vtedy si zaň pýtal až 9999 amerických dolárov.