Tesla vyrobila policajnú verziu Model 3, pomáha záchranným zložkám v Spojenom kráľovstve

Čo na ňu hovoríte?

Svetoznáma automobilka Tesla podľa všetkého vyrobila vlastnú policajnú verziu obľúbeného elektromobilu Model 3. Jeho kapacity plánuje testovať na pôjde Spojeného kráľovstva, kde bude vozidlo pomáhať záchranným zložkám, píše Electrek.

Toto nie je prvý elektromobil od Tesly, ktorý slúži policajnému zboru. Viaceré oddelenia si dali námahu s jednoduchou matematikou a zistili, že prechod na elektromobily je výhodné nielen pre životné prostredie, ale aj ich kasy. Jedným z nich je napríklad oddelenie v Indiane, ktoré rok po zakúpení niekoľkých elektromobilov Model 3 zistilo, že ušetrilo viac ako 6 000 amerických dolárov (cca 5 000 eur).

Rozdiel medzi týmito policajnými verziami a tou, ktorú sme spomenuli v úvode, je ten, že doposiaľ si vždy oddelenia zakúpili obyčajné prevedenia elektromobilu a až následne si ho upravili podľa svojich potrieb. V prípade Spojeného kráľovstva si všetko navrhla Tesla sama (nižšie).

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Žiaľ, Tesla neposkytla žiadne informácie ohľadom špecifikácií daného elektromobilu, no vyzerá to, že ide o prestrojený Model 3 Performance. V takom prípade sa záchranné zložky v Spojenom kráľovstve môžu tešiť na dojazd prevyšujúci 480 km, maximálnu rýchlosť 260 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h v priebehu len 3,1 sekundy. Také špecifikácie jednoducho musia stačiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať