rog phone 5

Asus ROG Phone 5 predstavený: Extravagantný smartfón s 18 GB RAM

Konzola do vrecka.

Do kategórie smartfónov zameraných na hráčov mobilných hier pribudol nový reprezentant, ktorý sa v tejto oblasti už osvedčil. ROG Phone 5 je novou generáciou známeho smartfónu z dielne spoločnosti Asus. Podrobnosti o novinke zhrnul server PhoneArena. Prezentáciu nájdete aj na webe výrobcu.

ROG Phone 5 od Asusu sa opäť snaží zaujať ostrými krivkami a futuristickými prvkami dizajnu, medzi ktorými nesmie chýbať osvetlené logo na zadnej strane. Po novom podporuje gradient v dvoch farbách s 8 svetelnými efektmi.

Výrobca si pripravil tri verzie: štandardný ROG Phone 5, model Pro a Ultimate, ktorý je najdrahším modelom z nového radu.

rog phone 5
Foto: Asus

Verzie Pro a Ultimate majú namiesto osvetleného loga na zadnej strane maticový OLED displej nazvaný ROG Vision, ktorý dokáže zobrazovať rozličnú grafiku pri upozorneniach, prichádzajúcich hovoroch, nabíjaní a podobne.

rog phone 5
Foto: ASUS

Okraje okolo displeja inžinieri zúžili o 25 %. Stereo reproduktory smerujúce dopredu ešte viac zväčšili. Spoločným menovateľom všetkých troch prevedení ROG Phone 5 je AMOLED displej Samsung s uhlopriečkou 6,78″, FHD+ rozlíšením a 144 Hz obnovovacou frekvenciou.

Používatelia si môžu vybrať automatické nastavenie frekvencie obnovovania obrazu, poprípade režimy 144 Hz, 120 Hz a 60 Hz. Hráči okrem toho ocenia nízku odozvu na dotyk na úrovni 24,3 milisekúnd.

Obrazovka má oproti predchádzajúcej generácii vyššiu svietivosť (800 nitov), prítomná je tiež podpora pre štandard HDR10+ a zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

rog phone 5
Foto: Asus

Ako inak, novinku poháňa vlajkový 5 nm čipset Snapdragon 888 s grafikou Adreno 660. V porovnaní s vlaňajšou verziou výkon stúpol o približne 35 %. Rozloženie vnútorných komponentov bolo navrhnuté tak, aby sa zabezpečilo čo najefektívnejšie odvádzanie tepla. Dopomôže tomu aj vylepšený integrovaný chladič.

TIP REDAKCIE
Sony Xperia PRO-I prekvapuje 1" snímačom obrazu a premenlivou clonou

Smartfóny ROG Phone 5 budú dostupne v niekoľkých konfiguráciách (od 8/128 GB). Tá najlepšia ponúka absurdných 18 GB RAM (LPDDR5, výrobca SK Hynix) a 512 GB úložný priestor UFS 3.1 (verzia Ultimate).

rog phone 5
Foto: Asus

Hráčsky potenciál dokazujú ultrazvukové ovládače (AirTrigger) umiestnené v šasi zariadenia, mapovanie 14 konkrétnych dotykových zón na obrazovke súčasne, konfigurovateľný herný režim X-Mode, ktorý maximalizuje výkon smartfónu, alebo príslušenstvo – externý chladič AeroActive Cooler 5 (s 2 tlačidlami a stojanom) či pripojiteľný gamepad ROG Kunai 3.

rog phone 5
Foto: Asus

V tele zariadenia sa nachádzajú dve batérie s kapacitou 3000 mAh. 65 W adaptér doplní kapacitu 4200 mAh za 30 minút. Na 100 % kapacity sa hráč dostane za menej ako hodinu.

Fotoaparáty v takomto type zariadenia asi nehrajú hlavnú úlohu. Napriek tomu je poruke hlavný snímač obrazu s rozlíšením 64 Mpx (2x priblíženie obrazu bez straty kvality), 13 Mpx ultra široký fotoaparát s korekciou skreslenia objektívu v reálnom čase a dodatočná 5 Mpx makro kamera.

rog phone 5
Foto: Asus

Výkonné stereo reproduktory podporuje zosilňovač, kvalitnému zvuku zo slúchadiel nadbieha prevodník Pro DAC, 3,5 mm audio jack a 10-pásmový ekvalizér zhmotnený v aplikácii AudioWizard.

Štandardný ROG Phone 5 sa bude v Európe predávať od 799 eur. ROG Phone 5 Pro od 1199 eur a ROG Phone 5 Ultimate za enormných 1299 eur. Ako to bude s cenami a dostupnosťou na našom trhu sa snáď dozvieme čoskoro.

Aktuálne cenovky Asus ROG Phone 3 si môžete prezrieť v ponuke týchto predajcov:

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať