Intuitívne zdieľanie súborov: Samsung prinesie funkciu Quick Share v štýle AirDrop od Apple

11. február bude aj o softvéri.

0
AirDrop
AirDrop

Galaxy S20, Galaxy Z Flip a podľa všetkého aj Quick Share. Samsung nám vraj už čoskoro predstaví novú funkcionalitu. Bude pripomínať AirDrop od Apple (resp. Huawei Share) a pôjde o súčasť softvérovej výbavy očakávaných high-end smartfónov.

Príchod naznačuje uniknutá aplikácia funkcie zo zatiaľ ešte stále nepredstavenej vlajkovej lode Samsung Galaxy S20+ s 5G konektivitou, kde bol okrem iného odhalený aj samotný názov.

Ku Quick Share sa aj tentokrát dostali ľudia z renomovaného webu XDA Developers. Leaker  nám len nedávno naservíroval informáciu, že Galaxy S20 Ultra ponúkne rámik z nehrdzavejúcej ocele a onedlho vyrukoval s tým, že môžeme okrem iného očakávať aj šikovnú funkciu Quick Share. Vyskúšať ho síce nevyskúšali, no aspoň uniklo niekoľko detailov z používateľského prostredia.

Používateľské prostredie aplikácie Quick Share
Používateľské prostredie aplikácie (ZDROJ Max Weinbach / xda-developers.com)

Podobne ako AirDrop od Apple, novinka poskytne používateľom kompatibilných smartfónov Galaxy priestor pre rýchle a intuitívne zdieľanie súborov bez použitia akýchkoľvek káblov. Stačí iba vybrať fotografiu (alebo iný typ súboru) a následne stlačiť tlačidlo Quick Share. Ak je na blízku niekto so smartfónom, kde ho má tiež k dispozícii, tak by sa mal zobraziť v zozname dostupných zariadení.

Vlajkovú loď Samsung Galaxy S20, vyklápací Galaxy Z Flip a Quick Share spoznáme už o niekoľko dní. Mediálne podujatie Unpacked je naplánované na 11. februára.