Android 12 beta: Ak máš niektorý z týchto telefónov, môžeš si ho nainštalovať!

Čakáš na nový Android 12? Beta verzia je dostupná pre niektoré smartfóny!

Google včera, 18. mája, predstavil novú verziu mobilného operačného systému Android 12. Po dlhej dobe je plný prekvapení, hlavne dizajnových. Ak máte jeden z telefónov, ktoré sú zapojené do beta programu, nainštalovať si ho môžete už dnes.

Android 12 bude postavený na novom dizajnovom jazyku, ktorý Google nazval Material You. Práve slovíčko „you“ je v Android 12 kľúčové, keďže samotný dizajn si upraví každý používateľ podľa seba. Material You sa po novom presúva aj do platformy nositeľných zariadení, ktorá sa odteraz nevolá Wear OS, ale len Wear.

Zatiaľ čo sa Android 12 do väčšiny novších zariadení nedostane skôr ako na jeseň, resp. v zime, majitelia niekoľkých modelov si ho môžu vyskúšať už dnes.

Android 12 beta
Android 12 beta je už dostupná.

Android 12 beta: Ktoré zariadenia ho podporujú?

Google hneď po predstavení sprístupnil prvú oficiálnu beta verziu pre desiatku smartfónov. Okrem Pixelov, ktoré majú prístup k novým verziám okamžite si ho tak môžu vyskúšať aj majitelia týchto modelov:

TIP REDAKCIE
Najlepšia 3D tlačiareň za 200 €: Creality 3D CR-6 SE Pro je špičková!

Je však nutné podotknúť, že Android 12 Beta má prívlastok „beta“ z dobrého dôvodu. Operačný systém totiž môže obsahovať chyby, resp. nemusí fungovať tak bezproblémovo ako jeho finálna verzia.

Ak sa na funkčnosť svojho telefónu spoliehate napríklad pri zamestnaní, radšej ho ešte neinštalujte. V prípade ak vlastníte jeden z týchto smartfónov, zamierte na web Android Beta Program, kde si ho môžete nainštalovať.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať