Na Slovensko prichádza služba HoppyGo: Svoje auto môžete požičať neznámym ľuďom

Požičali by ste svoje auto cudzím ľuďom?

Platforma HoppyGo, ktorá ľuďom umožňuje zdieľať automobily medzi sebou a zarábať na svojom aute, je už k dispozícii tiež na Slovensku. Kompletné služby sú zatiaľ dostupné v Bratislave a okolí, v rámci krátkodobého horizontu však HoppyGo plánuje postupné pokrytie celého Slovenska.

Aktuálne sa sústredí predovšetkým na nábor používateľov a prenajímateľov, ktorých navyše odmeňuje špeciálnym darčekovým balíčkom. Cieľom je vytvoriť do roka silné portfólio zdieľaných áut, kde si môžu používatelia vybrať presne také vozidlo, ktoré najlepšie splní ich aktuálne požiadavky. Nech už auto potrebujú na víkendový výlet, zahraničnú dovolenku, služobnú cestu alebo sťahovanie.

HoppyGo
Služba vám umožní požičať si auto alebo na požičiavaní zarobiť.

HoppyGo: Zárobky v stovkách až tisícoch

Požičiavanie cez HoppyGo funguje cez mobilnú aplikáciu. Spoločnosť hovorí, že majiteľ auta si cez sezónu môže privyrobiť aj o 2 258 €. Medzi najobľúbenejšie vozidlá patrí Škoda Fabia a Škoda Octavia.

Služba už dlhšiu dobu funguje v Českej republike, kde si za rok 2020 majitelia áut rozdelili celkom 592 tisíc eur. Priemerný majiteľ vozidla ho cudzím ľuďom požičal 14-krát, za čo zinkasoval 1 178 €.

Len pre overených

Používatelia platformy HoppyGo majú možnosť si vozidlo požičať krátkodobo na 1-2 dni alebo na dlhodobé prenájmy, kde automaticky získavajú zľavu 20 – 50 %. V rámci každého zapožičania je zároveň v cene vždy zahrnuté havarijné poistenie od poisťovne AXA (UNIQA Insurance Group), ktoré kryje všetky bežné riziká. Rovnako ako v Českej republike aj na Slovensku poskytuje HoppyGo svoje služby len overeným používateľom (overenie bezdlžnosti, exekúcií, platnosti OP).

Najlacnejším vozidlom, ktoré sa momentálne nachádza v ponuke je Citroën C2, ktorý si môžete na 7 dní požičať za 50,40 € bez poistenia, najdrahším je naopak Tesla Model X, za ktorú si na 7 dní pýtajú 1 470 €. Ponuka sa však bude postupne rozrastať.