Xiaomi Mi 11 Pro je na ceste: Takto má vyzerať pripravovaná vlajková loď!

Predstavenie sa má konať v marci.

Čínske Xiaomi má plné ruky práce. Okrem prípravy modelu Mi 11 na globálny debut sa má totižto chystať aj na predstavenie ďalšieho špičkového smartfónu. Reč je, samozrejme, o Mi 11 Pro.

O Mi 11 Pro sme v priebehu posledných týždňov či mesiacov už čo-to počuli. Vieme, že pôjde o vylepšenú verziu štandardného Mi 11, ktorý sa nám oficiálne ukázal koncom decembra minulého roku. Jeho výbave sme sa podrobne venovali v našom článku, ktorý nájdete tu.

O konkrétnych špecifikáciách Xiaomi Mi 11 Pro sa toho stále vie len veľmi málo. Čo však poznáme, teda aspoň sčasti, je dizajn. Chystaný model totižto pózuje na úplne prvej živej fotografii, ktorá bola zverejnená na čínskej sociálnej sieti Weibo, informuje server Gizchina. Žiaľ, jej kvalita je viac ako žalostná.

Zdroj: Weibo/Gizchina

Snímka vyobrazuje len zadnú stranu smartfónu. Všimnúť si môžeme netradičného tmavého foto modulu so štyrmi snímačmi rozmiestnenými do štvorca (2 x 2) a LED svietidlom. Jedným z prítomných snímačov má byť periskop s podporou pre až 120-násobné priblíženie.

Snímka nám toho síce neprezrádza veľa, no je dôležité poznamenať, že dizajn zariadenia korešponduje s nedávno zverejneným neoficiálnym renderom. Je teda vysoko pravdepodobné, že sa pozeráme na finálnu podobu Xiaomi Mi 11 Pro.

Zdroj: Gizchina

Xiaomi Mi 11 Pro: Očakávané špecifikácie

Čo sa týka výbavy, očakáva sa, že Mi 11 Pro ponúkne rovnaký displej ako základný model, a teda 6,81-palcový displej s rozlíšením 3 200 x 1 440 pixelov (2K rozlíšenie), obnovovacou frekvenciou 120 Hz, jasom 1 500 nitov a hustotou pixelov 515 ppi. Interiér má vypĺňať špičkový čipset Snapdragon 888, 16 GB operačnej pamäte typu LPDDR5 a batéria s podporou pre 120 W nabíjanie. Presnú kapacitu úložiska nepoznáme, no podľa všetkého pôjde o typ UFS 3.1.

TIP REDAKCIE
Nová platforma R4U inovuje realitný trh! Prináša množstvo praktických funkcií, vrátane interaktívnej mapky

Xiaomi zrejme sústredí tie najväčšie zmeny práve na fotoaparáty. Známy informátor Ben Geskin totižto prehlásil, že hlavný snímač Mi 11 Pro ponúkne rozlíšenie 50 Mpx. Pre porovnanie, hlavný snímač základného modelu má rozlíšenie 108 Mpx.

Samozrejme, ani jedna z uvedených informácií zatiaľ nebola potvrdená, a tak vám ich odporúčame brať s rezervou. Všetko by sme sa mali oficiálnou cestou dozvedieť už v marci, kedy nám má byť telefón predstavený.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať