realme GT

Realme GT podvádzal vo výkonnostnom teste AnTuTu, dostal ban

Takto sa to nerobí, do ****.

AnTuTu Benchmark je obľúbeným nástrojom pre testovanie hrubého výkonu mobilných zariadení. Rebríček najvýkonnejších modelov sa pravidelne prepisuje, keďže sú smartfóny vďaka novým čipsetom rok od roku výkonnejšie.

Výrobcovia vlajkových smartfónov majú platformu AnTuTu Benchmark radi. Na základe jej výsledkov sa môžu pred potenciálnymi zákazníkmi chváliť, ako veľmi je ich nový smartfón výkonný.

Pre niektorých výrobcov je výsledné skóre také dôležité, že sú odhodlaní v testovaní podvádzať. Pri čine bol aktuálne prichytený čínsky výrobca Realme a jeho nový 5G smartfón Realme GT s čipsetom Snapdragon 888 na palube.

antutu
Foto: Realme

Realme je niekdajšou dcérskou značkou výrobcu Oppo, obe patria skupine BBK Electronics, v ktorej sa nachádza aj Vivo, OnePlus a značka IQOO.

Smartfón Realme GT s 12 GB RAM a 256 GB pamäťou dosiahol v teste AnTuTu vysoké skóre cez 770 000 bodov. Predstavitelia platformy však odhalili, že si smartfón k takto vysokému hodnoteniu dopomohol trikom.

Pri viacvláknovom teste smartfón vyťažoval len najvýkonnejšie jadrá procesora namiesto toho, aby rovnomerne zaťažil všetky jadrá vrátane tých energeticky efektívnejších. Aj jednoduché úlohy, inak určené pre pomalšie jadrá, tak vykonávali najvýkonnejšie jadrá čipsetu.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

Výsledkom bolo, že smartfón vo viacvláknovom teste dosiahol vyššie hodnotenie než mal. Smartfón tiež manipuloval s testom dekódovania obrazových súborov JPG. Plnohodnotné obrázky nahradil podstatne jednoduchšou mozaikou.

Spracovanie obrázkov tak prebiehalo rýchlejšie, čo opäť viedlo k umelému navýšeniu hodnotenia celkového výkonu.

Pre porovnanie, referenčný smartfón Qualcomm s čipsetom Snapdragon 888 zaznamenal v AnTuTu skóre 735 439 bodov. Komerčne dostupné smartfóny s rovnakým procesorom zväčšia dosahujú nižšie hodnotenia okolo 710 000 bodov.

Po zisteniach AnTuTu tento model smartfónu vyhodilo zo svojej databázy. Opätovný test výkonu môže absolvovať až o tri mesiace. Ak bude Realme opäť podvádzať, môže dostať trvalý ban a zo zoznamov AnTuTu vypadnúť nadobro.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať