Bitcoin sa zrútil pod 40 000 dolárov: Číne sa kryptomena páči čím ďalej, tým menej

Cena sa znížila na trojmesačné minimum po tom, ako Čína naznačila výrazné obmedzenie.

Hodnota Bitcoinu sa za posledný deň znížila o 14 %. Jeho cena je tak najnižšie od začiatku februára. Na svedomí to majú čínski regulátori, ktorí si neprajú, aby kryptomenu používali finančné inštitúcie, píše server FT.com.

V spoločnom vyhlásení zverejnenom na účte WeChat Čínskej ľudovej banky o tom informovali jednotlivé inštitúcie. Virtuálna mena podľa nich „nie je skutočnou menou“ a preto by sa „nemala a nemôže používať ako platidlo na trhu“. Bitcoin sa v stredu skoro ráno obchodoval len za 38 500 dolárov, čo je výrazne menej než jeho maximum zo 16. apríla – 63 300 dolárov.

Číne sa kryptomeny nepáčia už dlhšiu dobu. Nemá nad nimi takú kontrolu, ako by si predstavovala. Ešte v roku 2017 zatvorila bitcoinové burzy, ktoré dovtedy predstavovali väčšinu globálneho obchodovania.

TIP REDAKCIE
Apple Car sa vraj môže na cesty dopracovať už v roku 2025

NÁVOD: Ako kúpiť Bitcoin bez poplatkov a časť získať zadarmo

Tesla prestala Bitcoin prijímať len pár týždňov po jej zavedení.
Elon Musk označil kryptomenu za príliš škodlivú pre životné prostredie.

Pád Bitcoinu spustil to Elon Musk

Za prudký pád kryptomeny môžu aj vyjadrenia Elona Muska, ktorý nedávno potvrdil, že Tesla prestane prijímať a nakupovať bitcoiny, a to kvôli príliš vysokým dopadom na životné prostredie. Stalo sa tak len niekoľko týždňov po tom, čo sa Tesla do obchodovania s bitcoinmi pustila.

Olej do ohňa priliala aj Európska centrálna banka, ktorá vo svojom najnovšom prehľade finančnej stability uviedla, že volatilita ceny bitcoinu ho robí rizikovým a tiež upozornila na jeho nadmernú uhlíkovú stopu a potenciálne využívanie na nezákonné účely. ECB poznamenala, že prudký rast bitcoinu za posledný rok hravo zatienil aj predchádzajúce finančné bubliny, ako napríklad „tulipánovú mániu“ a Juhomorskú bublinu v 16., resp. 17. storočí.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať