Do smartfónov OnePlus 9 mieri veľká aktualizácia: Toto všetko prináša!

Zoznam zmien je obšírny.

V priebehu decembra 2021 začali smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro získavať aktualizáciu na Android 12 zhmotnenú v systémovom prostredí OxygenOS 12. Update však narobil viac škody ako osohu, výrobca ho preto dočasne pozastavil.

Po necelých dvoch týždňoch sa Android 12 začal do smartfónov OnePlus 9 dostávať opäť. Vývojári opravili problémy s pripojením, zamŕzaním používateľského prostredia či nezobrazujúcimi sa upozorneniami.

Optimalizovali tiež rýchlosť odomykania odtlačkom prsta alebo napríklad spotrebu energie. Výrobca vtedy prisľúbil, že ďalšie nezrovnalosti vyplývajúce zo spätnej väzby opraví v nadchádzajúcich aktualizáciách.

Update s kódovým označením C.44 je konečne tu, ako upozorňuje AndroidPolice. Najskôr sa dostane k malému percentu používateľov, širšia adopcia príde na rad v najbližších dňoch, informuje OnePlus.

OnePlus
OnePlus 9, na zábere ešte s predchádzajúcou verziou systému OxygenOS 11

Podľa zoznamu zmien, ktorý OnePlus uverejnil vo svojom fóre, nie je táto aktualizácia iba kozmetická. Práve naopak. Obsahuje januárovú bezpečnostnú záplatu a poriadnu porciu opráv a vylepšení.

TIP REDAKCIE
Ďalší veľký úspech NASA: Vedcom sa podarilo vypestovať rastliny z mesačného prachu!

OnePlus 9: Čo je nové?

Čo je teda nové a opravené? Tak napríklad vzhľad ikon, domácej plochy a celkovo textúr. Lepšia je spotreba energie, rýchlosť snímača odtlačkov, zobrazenie animácie nabíjania či vyriešený problém s oneskorením rolovania (panel s upozorneniami).

Tmavý režim má po novom tri nastaviteľné úrovne. Rozpoznávanie tváre dokáže lepšie identifikovať črty tváre a farbu pleti rôznych osôb. Dostupné sú tiež nové štýly miniaplikácií pre funkciu neustále zapnutej obrazovky.

Okrem toho sa zlepšila rýchlosť spúšťania fotoaparátov, ako aj odozvy aplikácie pri snímaní videí. Tvorcovia v neposlednom rade opravili chybu, kvôli ktorej sa smartfóny v určitých prípadoch nevedeli pripojiť k 5G sieti. Funkčné vylepšenia dobehli aj aplikáciu Galéria alebo režim rovnováhy medzi pracovným a súkromným nastavením zariadení.

Ak OnePlus 9 alebo 9 Pro nosíte vo vrecku, na aktualizáciu by ste mali natrafiť v najbližších dňoch, maximálne v pár krátkych týždňoch.