xperia 1 III

Vybrané smartfóny Sony Xperia dostávajú Android 12

Treba byť trpezlivý, aktualizácie sú doručované priebežne.

Smartfóny Sony Xperia možno nepatria medzi tie najpredávanejšie, no určite majú množstvo spokojných zákazníkov. A tí by mali vedieť, že na nich výrobca myslí aj po softvérovej stránke. Pre vybrané zariadenia pripravil aktualizáciu na operačný systém Android 12.

Ako píše XDA, v priebehu januára začali dostávať aktualizáciu na Android 12 smartfóny Sony Xperia 1 (III) a Xperia 5 (III). Súčasťou zostavy je tiež bezpečnostná záplata datovaná k decembru 2021.

V druhej aktualizačnej vlne dobieha Android 12 smartfóny Sony Xperia 1 (II) a Xperia PRO, a to spolu s januárovou aktualizáciu zabezpečenia. V prvom menovanom prípade sa update týka medzinárodnej verzie smartfónu s jednou SIM kartou, v prípade modelu Xperia PRO ide o americký variant s dvoma SIM-kami.

sony xperia 1 III
Ilustr. foto: Sony

Prirodzene, aktualizácia postupne dorazí do všetkých verzií smartfónov, istý čas to ale potrvá. Zostáva veriť, že sa softvérový balíček dlho nezdrží a čoskoro sa objaví vo väčšine oblastí sveta.

TIP REDAKCIE
"Je to tragické": Bill Gates sa vyjadril ku konšpiráciám ohľadom očkovania proti COVID-19

Podrobný zoznam zmien nie je dostupný. Podľa webovej stránky výrobcu však smartfóny získajú všetky funkcie spojené s najnovším Androidom 12. Pred inštaláciou aktualizácie by si mali spotrebitelia pre istotu zálohovať všetky údaje a nabiť zariadenia aspoň na 60 percent.

Aktualizácia je relatívne objemná, jej stiahnutie a následná inštalácia bude chvíľu trvať.