xiaomi mi 11

Xiaomi Mi 11 dorazil do Európy aj s nabíjačkou. Cena je vyššia

Prvý smartfón s 5nm čipsetom Snapdragon 888.

Najnovší vlajkový počin z dielne Xiaomi bol oficiálne predstavený vo verzii pre medzinárodné trhy. Xiaomi Mi 11 tak prichádza aj do Európy, pričom neobíde ani slovenský trh.

Xiaomi Mi 11 absolvoval premiéru už skôr, 29. decembra 2020. Vtedy sme sa však museli uspokojiť s informáciami, ktoré prislúchali domácemu čínskemu trhu. Platilo to aj o cene, ktorá bola zákonite nižšia.

Výrobca okrem toho nadviazal na trend, ktorý nastolil Apple. Na domácom trhu sa model Mi 11 predáva bez adaptéra pre nabíjanie. Rovnaké maniere si osvojil aj Samsung.

Hovorca Xiaomi však pre server XDA potvrdil, že bude smartfón Mi 11 predávať v Európe aj s nabíjačkou v balení, konkrétne s 55 W GaN adaptérom. To je pre mnohých potenciálnych zákazníkov určite dobrou správou.

Smartfón Mi 11: Foto: Xiaomi

Do kategórie dobrých správ by sme mohli zaradiť aj maloobchodnú odporúčanú cenu, hoci len čiastočne. Už od začiatku bolo jasné, že ak sa bude Xiaomi Mi 11 predávať v Európe, jeho cena stúpne.

TIP REDAKCIE
WhatsApp bol vždy zadarmo, teraz bude aj platený: Kto zaň bude platiť?

Web 91mobiles v predstihu informoval, že si Xiaomi za svoju novinku s čipsetom Snapdragon 888 a 108 Mpx fotoaparátom vypýta 799 eur, a to v základnej konfigurácii s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom.

Potvrdená cena je o niečo priaznivejšia, základná verzia sa nakoniec bude v Európe predávať za 749 eur. Samozrejme, stále ide o lepšiu cenu ako takých 1249 eur, ktoré potrebujete na Samsung Galaxy S21 Ultra.

Zatiaľ nevieme, kto a kedy začne u nás Xiaomi Mi 11 predávať. Ponúknuť by ho ale mal ako oficiálny distribútor, tak poprední predajcovia spotrebnej elektroniky. Dostupnosť očakávame koncom tohto mesiaca alebo najneskôr v budúcom mesiaci.