realme pad

Realme otočil, tablet Realme Pad nakoniec dostane Android 12

Kritika zabrala.

Čínsky výrobca Realme predstavil vlani v septembri cenovo dostupný tablet Realme Pad, ktorý veľa pozornosti nevzbudil. O tú sa postaralo až zistenie, že zariadenie nedostane aktualizáciu na Android 12.

Realme Pad prišiel na trh s Androidom 11. Výrobca ho tak po softvérovej stránke viac-menej pochoval už krátko po predstavení. Informácia, že tablet aktualizovaný nebude, figurovala na oficiálnej (indickej) stránke spoločnosti v sekcii často kladených otázok.

PR oddelenie výrobcu si kritiku všimlo a zareagovalo vyhlásením. K nám ho poslalo české zastúpenie Realme.

Chápeme, že produkty ako Realme Pad musia byť pravidelne aktualizované. Pracujeme na úprave bootloaderu a jadra zdrojového kódu, aby mali používatelia možnosť riadiť si aktualizácie podľa vlastných potrieb. Nevylučujeme ani možnosť aktualizácie systému všetkých produktov v budúcnosti.

Pri tomto vyhlásení to však nezostalo. Realme pre server Android Authority potvrdil, že tablet dostane aktualizáciu na Android 12 v priebehu 3. štvrťroka 2022.

TIP REDAKCIE
Zelená doprava na Slovensku: Na ceste sú ďalšie vodíkové autobusy!
realme
Foto: Realme

Zástupca spoločnosti okrem toho dodal, že tablet bude dostávať bezpečnostné aktualizácie po dobu 3 rokov. Firma medzitým zo svojho webu taktiež odstránila avízo, že tablet aktualizáciu nedostane.

Realme Pad je vybavený 10,4-palcovým LCD displejom s rozlíšením 2000 x 1200 pixelov, procesorom Helio G80 z dielne MediaTeku, 7100 mAh batériou s 18 W nabíjaním, 8 Mpx fotoaparátom či skromnejšími pamäťami 3/32 GB, resp. 4/64 GB.

Komponenty sú zabalené v hliníkovom tele s hrúbkou 6,9 milimetra, miesto sa našlo aj pre štvoricu stereo reproduktorov a 3,5 mm audio jack.