Samsung chystá tri nové čipy Exynos, jeden z nich vraj prekoná aj konkurenta od Apple

Exynos 2200

Samsung si na svojich čipoch dáva skutočne záležať. Tento rok má na trh priniesť až tri nové kúsky s označením Exynos, pričom jeden z nich vraj prekoná aj špičkového konkurenta od Apple – A14 Bionic. O novinke informuje server Pocketnow.

Tento procesor by mal taktiež byť vytúženým výsledkom spolupráce s firmou AMD, ktorej úlohou je grafická zložka, resp. grafický čip. Značných vylepšení sa tak dočkáme nielen v rámci výkonu.

Na prípravu čipsetov upozornil známy informátor Ice universe prostredníctvom siete Twitter. Vo svojom príspevku uvádza, že Samsung v roku 2021 vydá Exynos 8xx, Exynos 12xx a Exynos 22xx. Konkrétne modelové označenia zatiaľ nie sú známe, teda aspoň čo sa týka prvých dvoch spomenutých kúskov.

Predpokladá sa, že modely Exynos 8xx a Exynos 12xx budú poháňať zariadenia z nižších radov, konkrétne smartfóny zo sérií Galaxy A a Galaxy M. Exynos 22xx bude zase určený pre špičkové vlajkové lode a pravdepodobne bude prvým procesorom svojho druhu, ktorý použije grafiku od AMD.

TIP REDAKCIE
Muž do Severnej Kórey prepašoval kópiu Squid Game. Dostal trest smrti

Samsung ponúkne vlajkový Exynos v dvoch verziách

Tento čip by mal debutovať ako Exynos 2200 a vyzerá to, že sa rozhodne máme na čo tešiť. Ďalší informátor, Anthony, tvrdí, že na trhu bude dostupný v dvoch verziách, a to pre smartfóny, konkrétne rady Galaxy S a Galaxy Note, a notebooky. Táto informácia korešponduje s nedávnou novinkou ohľadom osadenia čipov Exynos do notebookov Samsung, ktorú sme vám priblížili v samostatnom článku.

Okrem toho prezradil, že verzia pre notebooky bude o 20 % rýchlejšia než tá pre smartfóny. Prvé takéto zariadenie by sa nám malo ukázať na konci roka. Podľa všetkého pôjde o nástupcu Galaxy Book S.

V neposlednom rade nemôžeme vynechať ani výsledky neoficiálnych testov, v ktorých zariadenie poháňané čipom Exynos s GPU od AMD po grafickej stránke doslova rozdrvilo A14 Bionic od Apple. Reč je síce o verzii pre smartfóny, no výsledky silno implikujú, že podobne na tom budú aj chystané notebooky.

Samsung tak dá Apple poriadne zabrať, nakoľko čipy M1 v Macoch sú postavené na rovnakej architektúre ako A14 Bionic.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať