android 11

Android 11 dobieha aj Samsung Galaxy M21, Galaxy F41 a Note10 Lite

V minulosti trvalo dlhé mesiace, pokým Samsung začal s doručovaním veľkých systémových aktualizácií pre svoje smartfóny. Proces konečne zrýchlil, a to výrazne. S aktualizáciami na Android 11 začal v októbri (beta) a decembri 2020 (stabilná zostava).

Android 11 s One UI 3.0 už stihol obdržať rad Galaxy S20, Galaxy S10, Note20, Note10 a taktiež skladacie zariadenia s ohybnými obrazovkami. Dostalo sa aj na tablety Galaxy Tab S7 a S7+.

Tempo nepoľavuje a po krátkej dobe tu máme podrobnosti o ďalších softvérových inováciách. Android 11 putuje do smartfónu Galaxy F41, ktorý bol predstavený v októbri 2020.

android 11
Samsung Galaxy F41

Smartfón s veľkou 6 000 mAh batériou získava aktualizáciu na trhu v Indii. Do ostatných oblastí sveta sa dostane v priebehu najbližších dní a týždňov. To isté platí pre cenovo dostupnejší model Galaxy M21, ktorý sa na trhu objavil v marci 2020.

galaxy M21
Samsung Galaxy M21

Prvé hlásenia o dostupnosti aktualizácie s januárovou bezpečnostnou záplatou prichádzajú taktiež z Indie. Samsung Galaxy Note 10 Lite je pre zmenu aktualizovaný na trhu s kódovým označením XEF, čiže vo Francúzsku. K európskym spotrebiteľom by sa tým pádom mal update dostať rýchlejšie.

TIP REDAKCIE
Hranicu 1 milióna bodov v AnTuTu prekonal ďalší smartfón, tentokrát od Realme

android 11
Samsung Galaxy Note 10 Lite

Stále platí, že výrobca vydáva softvérové aktualizácie postupne. Pokiaľ ste si niektoré z vyššie uvedených zariadení zakúpili, ešte chvíľu potrvá, kým sa vám v smartfóne zjaví upozornenie o dostupnosti aktualizácie.

Uprednostnené môžu byť zariadenia zakúpené mimo kapacít operátorov, pevným pravidlom to ale nie je.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať