Samsung Galaxy A32 oficiálne: Prvý model z radu Galaxy A s 90 Hz displejom

Galaxy A32 4G.

Samsung po začiatku februára predstavil svoj nový model s označením A32. Reč je o cenovo dostupnejšom 5G smartfóne, o ktorom sa čiastočne predpokladalo, že ponúkne displej s vysokou obnovovacou frekvenciou. No nestalo sa tak.

Situácia sa však zmenila koncom februára, kedy výrobca predstavil 4G variant smartfónu. Galaxy A32 4G je tak prvým zariadením z radu Galaxy A, ktoré ponúka displej s vyššou obnovovacou frekvenciou, konkrétne 90 Hz, píše Android Authority.

Samsung Galaxy A32 4G je vybavený 6,4-palcovým AMOLED panelom s už spomenutou obnovovacou frekvenciou 90 Hz. V tomto smere tak výrazne prekonáva 5G verziu, ktorá ponúka 6,5-palcový LCD displej. Súčasťou panelu je aj zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

Zadná strana sa vyznačuje 64 Mpx hlavným snímačom obrazu, 8 Mpx širokouhlým senzorom, 5 Mpx makro objektívom a 5 Mpx hĺbkovým snímačom. Vpredu, presnejšie v kvapkovom výreze, svoje miesto zaujal 20 Mpx selfie fotoaparát.

Samsung Galaxy A32 4G: Uspokojivá výbava za necelých 300 eur?

Srdcom zariadenia je nemenovaný čipset s 8 jadrami, pričom 2 z nich majú ponúkať takt 2 GHz, zvyšné 1,8 GHz. Operačná pamäť prichádza v dvoch možných konfiguráciách, a to 4 GB a 8 GB. Rovnako je na tom aj interná pamäť, ktorej kapacita siaha do výšky 64 alebo 128 GB. Všetko zastrešuje objemná 5 000 mAh batéria s podporou pre 15 W nabíjanie.

Žiaľ, ohľadom ceny či dostupnosti zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie. Očakáva sa však, že sa bude točiť okolo sumy, za ktorú sa predáva 5G variant, teda necelých 300 eur.

Aktuálna cena Samsung Galaxy A32 5G na Slovensku

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať