Samsung Galaxy Book S

Samsung začne používať Exynos aj vo svojich notebookoch, o grafiku sa postará AMD

Prvý kúsok by mal doraziť neskôr tohto roku.

V lete minulého roku Samsung uzavrel ďalšiu významnú spoluprácu, konkrétne s firmou AMD. Cieľom tohto partnerstva je výroba vysoko kvalitných a výkonných procesorov Exynos, pričom AMD sa má postarať o grafickú stránku.

Samsung týmto spôsobom výrazne posilní svoje čipsety, ktoré doposiaľ používali grafický čip Mali. Pôvodné špekulácie naznačovali, že nová generácia poženie nadchádzajúce smartfóny juhokórejského giganta, s najväčšou pravdepodobnosťou nový Galaxy Z Fold a Galaxy Note.

Samsung chystá špičkový notebook, bude schopný konkurovať Macom?

Podľa najnovších informácií sa procesory Exynos môžu objaviť aj v jeho notebookoch, upozorňuje Pocketnow. Samsung má neskôr tohto roku priniesť na trh nový laptop, ktorý poženie čipset Exynos s grafikou od AMD. V minulosti sa jeho notebooky, konkrétne Galaxy Book S, sa spoliehali na procesory od Qualcommu.

Samsung tak zrejme ešte tento rok vydá zariadenie, ktoré bude priamym konkurentom pre MacBooky s M1 od Apple. Je nutné poznamenať, že tie sa ešte stále pýšia veľmi pozitívnymi hodnoteniami, i keď niektorí užívatelia hlásia problémy s rýchlym opotrebovaním SSD.

Samsung Galaxy Book S
Samsung Galaxy Book S

Exynos s AMD vyzerá veľmi slušne. Nedávno uniknuté výsledky z neoficiálnych testov prezradili, že bude oveľa výkonnejší ako aktuálny čipset od Apple – A14 Bionic, ktorý sa označuje za špičku. Tieto informácie vyzerajú veľmi sľubne, no nie sú úplne relevantné. A14 totiž poháňa smartfóny, zatiaľ čo Exynos s AMD bude srdcom notebookov.

TIP REDAKCIE
Ak ste nenakúpili darčeky, spravte to čím skôr: Slovensko zvažuje celoštátny lockdown pre všetkých

Rozhodne to však znie lákavo. Žiaľ, podrobnejšie informácie aktuálne k dispozícii nemáme, no očakávame, že sa to v blízkej budúcnosti zmení. Musíme si len jednoducho počkať na ďalší vývoj.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať