Samsung chystá Galaxy A72 s 90 Hz displejom. Stáť má 450 €

Sympatická výbava za sympatickú cenu.

Samsung chce priniesť časť výbavy vlajkových lodí do lacnejších radov, konkrétne radu Galaxy A. Svoje nadchádzajúce zariadenie, Galaxy A72, má vybaviť vysoko kvalitným AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, píše server Android Authority odvolávajúci sa na publikáciu WinFuture.

Galaxy A72 má byť štandardne 4G smartfón. Výrobca však podľa všetkého ponúkne ešte jednu vyššiu, ktorá bude podporovať najnovšiu generáciu sietí.

Predpovede sa zrejme potvrdili

Na čo sa teda môžeme tešiť? Výbava Galaxy A72 má zahŕňať predovšetkým špičkový 6,7-palcový AMOLED displej (takmer rovnako veľký ako S21 Ultra) s rozlíšením 2 400 x 1 800 pixelov a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Podľa všetkého bude domovom aj pre snímač odtlačkov prstov.

Srdcom zariadenia má byť čipset Snapdragon 720G, ktorému bude sekundovať 8 GB RAM a 256 GB interného úložiska, pričom dostupný má byť aj slot pre microSD kartu. Toto všetko bude zastrešovať mohutná batéria o kapacite 5 000 mAh, čo by malo byť dostatok na viac ako jeden deň.

Galaxy A72
Zdroj: WinFuture

Zadná strana Galaxy A72 bude domovom pre štyri snímače, pričom hlavnú úlohu má zohrať 64 Mpx snímač obrazu. Asistovať mu bude 12 Mpx širokouhlý senzor, 8 Mpx teleobjektív a 2 Mpx makro snímač. Vpredu sa bude vypínať 32 Mpx selfie objektív.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s 200 Mpx fotoaparátom? Vyrobiť ho má Motorola

Ostatne má smartfón pripomínať bežný cenovo dostupný smartfón. V jeho tele sa nájde miesto pre 3,5 mm výstup pre slúchadlá, čo rozhodne poteší, rovnako ako poteší certifikácia IP67. Vďaka nej je smartfón chránený pred prachom a dokáže vydržať až 30 minút vo vode o hĺbke do 1 metra.

Galaxy A72: Skvelá výbava za sympatickú cenu

Po softvérovej stránke sa užívateľovi ponúka operačný systém Android 11 v kombinácii s najnovším rozhraním One UI, čiže One UI 3.1.

A teraz azda to najdôležitejšie – cena. Smartfón sa má predávať za 449 eur, čo je pri pohľade na výbavu férová cenovka. Žiaľ, čo sa týka aspoň približného dátumu predstavenia, o tom zatiaľ nevieme nič.

Porovnajte si ceny Galaxy A71 u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať