Samsung Exynos

Samsung vraj uzavrel partnerstvo s ARM a AMD, chce vylepšiť svoje čipy

Samsung údajne uzavrel partnerstvo so spoločnosťami AMD a ARM. Cieľom ich spolupráce má byť vývoj nových jadier pre budúce procesory z radu Exynos.

Juhokórejský výrobca Samsung údajne uzavrel partnerstvo so spoločnosťami AMD a ARM. Cieľom ich spolupráce má byť vývoj nových jadier pre budúce procesory z radu Exynos.

Nie je žiadnym tajomstvom, že aktuálny špičkový čipset od Samsungu, Exynos 990, jednoducho neponúka tak vysoký výkon ako konkurenčné produkty, ako napríklad Snapdragon 865 a Snapdragon 865+ od Qualcommu.

Karta sa však môže s príchodom novej generácie obrátiť. Podľa správy publikácie Business Korea, na ktorú upozornil server Gizmochina, môže byť rad Exynos vďaka novým jadrám až niekoľkonásobne výkonnejší, než je tomu dnes.

Samsung už údajne spolupracuje s ARM na novom Cortex-X jadre, ktoré má oproti Cortex-A77 ponúknuť až o 30 % vyšší výkon. Zatiaľ čo ARM bude mať na starosti vylepšenie CPU, AMD sa má postarať o vyšší výkon GPU.

Zdroj ďalej deklaruje, že NPU a modemy obsiahnuté v nových čipoch Exynos budú lepšie ako tie, ktoré ponúkajú procesory od Qualcomm.

TIP REDAKCIE
Hudba z filmov a seriálov na jednom mieste: Spotify spustilo centrum Netflix

Stále však ide len o teórie, a tak nie je vôbec isté, či sa Samsungu skutočne podarí vylepšiť svoje čipy natoľko, aby po výkonnostnej stránke prekonali konkurenčné procesory Qualcommu. Rozhodne to však nie je nemožné.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať