CES 2020

TOP 5 noviniek z podujatia CES 2020

Podujatie CES 2020 poodhalilo, akú elektroniku môžeme tento rok očakávať. Keďže nebolo iba o smartfónoch či počítačoch, dočkali sme sa aj elektromobilu.

Podujatie CES 2020 nám opäť poodhalilo, akú spotrebnú elektroniku môžeme tento rok očakávať. Keďže nebolo iba o smartfónoch, počítačoch alebo televízoroch, dočkali sme sa aj iných produktov, napríklad elektromobilu. A nielen tak hocijakého. So štvorkolesovou novinkou prichádza už aj Sony.

Okrem moderného sedanu Sony Vision-S uzrelo svetlo sveta i ambiciózne SUV Fisker Ocean so solárnou strechou, nezvyčajný herný monitor Odyssey G9, dron V-Coptr Falcon s nadštandardnou výdržou či šialene vybavený QLED televízor z dielne kórejskej spoločnosti Samsung. Keď zoberieme do úvahy úroveň inovácií a nápaditosť jednotlivých výrobcov, dá sa povedať, že ide o 5 kúskov, ktoré si bez akýchkoľvek pochýb zaslúžia našu pozornosť.

Sony Vision-S

Azda jedno z najväčších prekvapení tohtoročného podujatia CES 2020. So svojím vlastným elektromobil prišiel už aj japonský samuraj. Spoločnosť Sony predviedla štvorkolesovú novinku Vision-S a mnohí z nás zostali poriadne zaskočení, pretože sme nič také od nej neočakávali.

Sony Vision-S
Sony Vision-S

Názov Sony Vision-S reprezentuje moderne vybavený sedan, ktorý poháňa elektrická energia. Ako sme už písali, elektromobil stojí na čerstvo vyvinutej architektúre od špičky z automobilového priemyslu, spoločnosti Magna a pohonný systém ponúka dokopy slušných 400 kW. Z 0 na 100 km/h vie zrýchliť za 4,8 sekundy.

Fisker Ocean

Na CES 2020 zavítala aj automobilka Fisker, aby nám ukázala nové elektrické SUV Fisker Ocean, ktoré si v momente získalo obrovskú pozornosť. Ďalšia štvorkolesová novinka totiž prichádza so solárnou strechou, vďaka čomu ponúkne o niečo lepší dojazd na jedno nabitie batérie. Rovnako sa však môžeme tešiť aj na šialenú akceleráciu (z 0 na 100 km/h vraj za 2,9 sekundy), koberčeky zo zrecyklovaného odpadu (rybárske siete) alebo celkom prívetivú cenovku. Výrobca si za základnú verziu pýta v prepočte necelých 34 000 eur.

TIP REDAKCIE
Spotify odstránilo z aplikácie režim Car View, vodiči hromžia
Fisker Ocean
Fisker Ocean

Samsung Odyssey G9

Ďalšou hviezdou CES 2020 je herný monitor Odyssey G9 od giganta Samsung, pretože ponúka ako prvý na svete rozlíšenie DQHD – Dual Quad HD (5 120 x 1 440 pixelov). V ponuke je okrem iného i pomer o veľkosti 32:9, 240 Hz obnovovacia frekvencia alebo podpora pre pokročilý štandard HDR1000. Čo sa týka dizajnu, tak ten dostal futuristický nádych s parádnym osvetlením, a to vrátane nadštandardného zaoblenia s rádiusom 1000R.

Samsung Odyssey
Samsung Odyssey G9

V-Coptr Falcon

Nový dron V-Coptr Falcon má síce iba dve vrtule, no vo vzduchu dokáže vydržať až 50 minút. A práve v tom tkvie jeho nemalá výhoda. Výdrž bežných modelov so štyrmi vrtuľami dosahuje približne polovicu. Novinka bola inšpirovaná legendárnym bojovým lietadlom V-22 Osprey. V jej hardvérovej výbave figuruje aj 12 Mpx fotoaparát od Sony, ktorý zvládne nahrávať 4K videá pri 30 snímkach za sekundu. Na výber je ale aj Full HD režim a 120 snímok za sekundu.

V-Coptr Falcon
V-Coptr Falcon

Samsung QLED TV

Certifikované 8K rozlíšenie, pokročilá QLED technológia a vylepšená umelá inteligencia. Samsung počas CES 2020 ukázal aj svoju novú vlajkovú loď medzi televízormi, model Q950TS, ktorý má až 99-percentný pomer medzi displejom a prednou stranou konštrukcie. Pred používateľom bude prvotriedny obraz bez rámikov a miestnosť zaplní prvotriedny zvuk zo zabudovaného audio systému.

Samsung QLED 8K TV
Samsung QLED 8K TV

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať