Samsung Odyssey

Samsung má šialený monitor pre hráčov: Ponúka 240 Hz frekvenciu a rozlíšenie 5 120 x 1 440 pixelov

Samsung vyrukoval s dvojicou nových monitorov, na ktorých si zgustnú náruživí hráči. TOP model nesie označenie Odyssey G9 a má až 49-palcovú uhlopriečku.

Juhokórejský gigant vyrukoval s dvojicou nových monitorov, na ktorých si zgustnú náruživí hráči. TOP model nesie označenie Odyssey G9 a má až 49-palcovú uhlopriečku s rozlíšením nazvaným Dual Quad HD.

High-end novinka vyniká svojou agresívne zaoblenou (až 1000R) konštrukciou so špičkovým zobrazovacím panelom. Medzi jeho prednosti patrí najmä to, že funguje vďaka čoraz populárnejšej Quantum dot technológii a podporuje štandard HDR1000. Používateľ sa preto môže spoľahnúť na kvalitné farby, bohaté svetlo či prvotriedny kontrast.

Samsung Odyssey
Samsung Odyssey

Čo sa týka rozlíšenia, skratka DQHD reprezentuje názov Dual Quad HD, ktorý reprezentuje rozlíšenie 5 120 x 1 440 pixelov. Rovnako však stojí za zmienku 1 ms odozva, kompatibilita s technológiou G-sync a 240 Hz obnovovacia frekvencia. Na svoje si tu teda prídu i tí náročnejší.

Samsung Odyssey G7

Podobne ako Odyssey G9, aj Odyssey G7 ponúka futuristicky vyzerajúce prevedenie s podobne agresívnym zakrivením.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11T Pro a Pro+ OFICIÁLNE: Ponúkajú 144 Hz displej aj 120 W nabíjanie!

Používateľ má ale k dispozícii podstatne menšie uhlopriečky. Ak mu nesedí 27 palcov, môže siahnuť po 32-palcovej alternatíve. Obnovovacia frekvencia aj odozva zostali bez akejkoľvek zmeny. A to isté platí i o rozlíšení, ktoré je v tomto prípade tiež Dual Quad HD.

Samsung Odyssey
Samsung Odyssey

Rovnako treba spomenúť, že panel monitoru už nepodporuje štandard HDR1000, ale HDR600, čo sa odrazí na mierne slabšej kvalite obrazu.

Neznáma cenovka

Ako informuje TechSpot, novinky dorazia na pulty obchodov v druhom štvrťroku tohto roka. Nič bližšie v tejto chvíli nevieme, čo platí aj o cenovke. Keď však zoberieme do úvahy dostupné čísla technickej špecifikácie, lacné to rozhodne nebude.

Monitory Samsung Odyssey G7 a G9 sú vystavené na nadchádzajúcom podujatí CES 2020.