V-Coptr Falcon

Dron V-Coptr Falcon má len dva rotory. Vo vzduchu sa na jedno nabitie udrží až 50 minút

Spoločnosť Zero Zero Robotics sa rozhodla zmeniť zaužívanú predstavu o dronoch ako o na diaľku ovládaných zariadeniach, ktoré poháňajú štyri vrtule.

Spoločnosť Zero Zero Robotics sa rozhodla zmeniť zaužívanú predstavu o dronoch ako o na diaľku ovládaných lietajúcich zariadeniach s kamerou, ktoré najčastejšie poháňajú štyri vrtule.

Zero Zero Robotics ukázal na veľtrhu CES 2020 dron V-Coptr Falcon, ktorý už na prvý pohľad zaujal netradičným riešením pohonu. Má totižto iba dva rotory namiesto obvyklých štyroch, čo prináša zjavnú výhodu.

Tá stojí na strane dlhej výdrže na jedno nabitie, ktorá podľa výrobcu dosahuje až 50 minút. Pre porovnanie, drony od etablovaného výrobcu DJI vo väčšine prípadov zvládnu let po dobu maximálne 30 minút.

v coptr falcon
Foto: Zero Zero Robotics

Batéria V-Coptr Falcon sa dá jednoducho vymeniť. Vybitý akumulátor nahradíte nabitým a opäť sa môžete vzniesť smerom k oblohe. Pozoruhodný je tiež aerodynamický dizajn, ktorý je inšpirovaný vojenským lietadlom V-22 Osprey. Dron sa pri zmene smeru letu nenakláňa celým telom.

Nakláňajú sa len rotory, a to podľa potreby nezávisle od seba. V-Coptr Falcon má v prednej časti kamery, ktoré slúžia pre sledovanie okolitého priestoru s cieľom vyhnúť sa prípadným prekážkam. Ak však rýchlosť letu presiahne 7 metrov za sekundu, automatické vyhýbanie prekážkam prestane fungovať. Vyššie rýchlosti si tým pádom užijú hlavne skúsenejší piloti.

TIP REDAKCIE
Do smartfónov OnePlus 9 mieri veľká aktualizácia: Toto všetko prináša!
v coptr falcon
Foto: Zero Zero Robotics

O snímanie záberov z vtáčej perspektívy sa stará 1/2,3-palcový snímač obrazu Sony s rozlíšením 12 Mpx, ktorý je umiestnený v mechanicky stabilizovanom (po troch osiach) držiaku.

Zvládne 4K video pri snímkovaní 30 FPS, resp. FHD video pri 60 a 120 FPS. Dron má 8 GB internú pamäť, pri intenzívnejšom snímaní sa ale bez dodatočnej pamäťovej karty nezaobídete (max. 256 GB).

Použiteľnosť zariadenia vylepšujú rôzne softvérové režimy – napríklad automatické sledovanie objektov, vopred naprogramované letové trasy, režim automatického fotografovania a podobne. Dron sa riadi prostredníctvom ovládača, ktorý má dosah 7 kilometrov a na jedno nabitie vydrží 2,5 hodiny.

V-Coptr Falcon bude dostupný v priebehu februára s cenou 999 amerických dolárov. Vzhľadom na pokrokové riešenie pohybu a konštrukcie nejde o príliš vysokú cenu. Taký DJI Mavic 2 Zoom stojí 1 250 €, Mavic 2 Pro až 1 500 €. Samozrejme, V-Coptr Falcon je úplne novým produktom, ktorého kvality najskôr preveria až praktické skúsenosti.

V-Coptr Falcon

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať