Toto je elektromobil od Sony. Moderný sedan Vision-S zaútočí aj na Teslu

Firma Sony predstavila tak trošku nezvyčajnú elektroniku so štyrmi kolesami. Moderne vybavený elektromobil Vision-S je však zatiaľ iba prototypom.
Sony Vision-S
Sony Vision-S

Firma Sony počas podujatia CES 2020 predstavila tak trošku nezvyčajnú elektroniku so štyrmi kolesami a karosériou, ktorá pripomína futuristický sedan. Moderne vybavený elektromobil Vision-S je však zatiaľ iba prototypom. Čo všetko o ňom teda vieme?

Ako píše Electrek, výkon pohonného systému dosahuje slušných 400 kW (536 koní), čo umožňuje vozidlu zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Výrobca sa počas odhalenia konceptu sústredil najmä na dizajn a technologickú výbavu, pričom tú tvorí slušná kôpka senzorov, viacero špičkových zobrazovacích panelov, 360-stupňové audio alebo praktické always-on funkcionality.

Vision-S stojí na novej platforme

Elektromobil Sony Vision-S stojí na čerstvo vyvinutej a zároveň i univerzálnej platforme pre vozidlá na elektrický pohon. Z toho vyplýva, že ju v budúcnosti môžu použiť aj na vyrobenie napríklad takého SUVčka. Za vývojom stojí podľa dostupných informácií špička z dodávateľského reťazca automobilového priemyslu, spoločnosť Magna.

https://www.youtube.com/watch?v=j1RAdaSFWkM

Momentálne ale nevieme povedať, aká bude v ponuke akcelerácia, veľkosť batérie alebo dojazd. Keďže ešte stále ide iba o nedokončený prototyp, nešlo o plnohodnotné predstavenie. Veľa vecí sa totiž môže do príchodu na spotrebiteľský trh zmeniť. Preto by bolo odhalenie technickej špecifikácie tak trošku zbytočné.

Nižšie nájdete obrázky od Sony, kde je vidieť moderný interiér elektrického sedanu Vision-S.

Sony Vision-S
Interiér novinky
Sony Vision-S
Interiér novinky
Total
12
Zdieľaní