Snapdragon

Milovníci výkonu zbystrite: Prichádza Snapdragon 855, je tak výkonný ako A11 Bionic

Zatiaľ najaktuálnejší čipset Qualcommu, Snapdragon 845, poháňa snáď všetky vlajkové lode tohto roka. Qualcomm už chystá nástupcu, Snapdragon 855.

Zatiaľ najaktuálnejší čipset Qualcommu, Snapdragon 845, poháňa snáď všetky vlajkové lode tohto roka. Výnimkou sú Huawei a Samsung, ktorí majú svoje vlastné riešenia. Snapdragon 845 však už vo svete technológií nie je najnovším čipsetom. Zmeniť to má chystaný Snapdragon 855.

Predstavený bol spolu s Galaxy S9 ešte na jar tohto roku, a tak nie je prekvapením, že Qualcomm už horlivo pracuje na jeho nástupcovi.

Zmienka o chystanom Snapdragon 855 padla v benchmarkovacej aplikácii Geekbench, kde sa objavil výsledok z podozrivo výkonného čipsetu s označením „msmnile“.

Výsledky zo Snapdragon 855

Zariadenie, v ktorom bol čipset osadený, disponoval 6 GB operačnej pamäte RAM a bežal na Android 9 Pie. Jeho multi-core výsledok sa zastavil na hodnote 10 469, čo je podobné skóre aké zvláda minuloročný Apple A11 Bionic poháňajúci napríklad iPhone X.

Zvláštne je, že pri single-core teste Snapdragon 855 ešte stále nestíha Apple A11, no už je blízko. Dosiahol 3 697 bodov, zatiaľ čo Apple A11 až 4 300 bodov. Pre Qualcomm je však najhoršie to, že Apple už 12. septembra s najväčšou pravdepodobnosťou uvedie Apple A12, ktorý má byť opäť výkonnejší.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Ďalšou z možností je, že procesor s označením „msmnile“ vôbec nie je určený pre smartfóny, ale pre zariadenia bežiace na operačnom systéme Windows. Qualcomm a Microsoft už istú dobu pracujú na ARM čipsete schopnom poháňať ich operačný systém.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať