Čo unikátne ponúkne LG G7? Napríklad super jasný displej a excelentné audio

2
lg g7
FOTO: Chris Lavigne / wistia.com

LG G7 ako nová vlajková loď z Južnej Kórey bude predstavená 2. mája súčasne na dvoch miestach: V hlavnom meste v domovskom Soule a v americkom meste New York. Aj keď hype okolo zariadenia nie je extra veľký, fanúšikovia značky okrem vlajkovej kvality dostanú niečo, čím predčia konkurenciu. 

Výrobca LG G7 neukrýva. Aj keď oficiálnou cestou nebol zverejnený žiaden obrázok, render alebo fotografia, tlačové stredisko spoločnosti LG o novinke námatkovo informuje. Najskôr ohlásilo samotné predstavenie a teraz poukazuje na dve unikátne vlastnosti, ktorými by mal LG G7 predčiť konkurenciu.

Super jasný displej

LG G7 bude vybavený obrazovkou so 6,1-palcovou uhlopriečkou, ktorá vzíde z technológie IPS LCD (MLCD+). Áno, dokonalá čierna a znamenitý kontrast patrí OLED technológii. Vlajkový IPS LCD panel ale určite nebude podhodnotený alebo nebodaj nevzhľadný. To v žiadnom prípade.

Aj keď mu k dokonalej čiernej bude krok chýbať, iná vlastnosť môže byť pre užívateľov dôležitá. LG G7 dostane do výbavy vôbec najjasnejší displej v triede inteligentných mobilných telefónov. Jas rovných 1000 nitov vám umožní pohodlne sledovať obsah aj na priamom slnečnom svetle.

Obrazovky vlajkových lodí Samsung Galaxy S9 a Note 8 sa taktiež pýšia jasom, ktorý dokonca môže hodnotu 1000 nitov prekročiť. To však iba vtedy, ak je zariadenie na priamom svetle ostrého slnka. Užívateľ si tieto hodnoty sám nedokáže nastaviť. LG G7 toto žezlo do rúk užívateľom vloží.

LG G7
Render pre LG G7, ktorý ako prvý zverejnil Evan Blass

Ďalšie podrobnosti zverejnené neboli, istotou je však pomer strán 18:9 a zrejme tiež vysoké rozlíšenie 2880 x 1440 pixelov.

Bezkonkurenčné audio

Milovníci vysoko kvalitného zvuku by mali jasať. LG hovorí o audio kvalite, ktorá nebude mať konkurenciu. Výnimočnosť pokryje technológia, ktorú v LG nazvali Boombox. Inžinieri našli nový spôsob, ako využiť vnútorné priestory smartfónu pre čo najdokonalejšiu reprodukciu zvuku z reproduktorov.

Útroby zariadenia poslúžia ako akási rezonančná komora. Mali by sme pocítiť až 10-násobne lepší zvuk v porovnaní s bežným smartfónom. LG G7 vyčaruje pôsobivý zvuk bez použitia externých reproduktorov. Podľa slov spoločnosti stačí ešte nepredstavenú novinku položiť na pevnú podložku, napr. na stôl, a kvalitný zvuk je zaručený.

Čo také slúchadlá? LG G7 bude prvým smartfónom na svete, ktorý užívateľom poskytne technológiu DTS:X 3D Surround Sound spolu so 7.1-kanálovým zvukom. Samozrejmosťou je integrovaný audio čip, v ktorom sa nachádzajú štyri DAC prevodníky zvuku (digital-to-analog). Miera tvarového skreslenia nebude takmer existovať (0,0002 %) a priestor tiež dostane formát Master Quality Authenticated.

LG G7

LG G7 inak poženie čipset Snapdragon 845, 4/6 GB operačná pamäť alebo 64/128 GB úložisko. Zvedaví sme na zdokonalený duálny fotoaparát, o ktorom zatiaľ veľa presnejších informácií nejestvuje.

Poteší odolnosť voči vode a prachu v rámci krytia IP68. 3300 mAh batéria sa javí ako priemerná, no patriť jej bude rýchle a zároveň tiež bezdrôtové nabíjanie. Otázne je, ako sa zapíše dizajn.

lg g7
Softvér LG G7 umožní zarovnať zárez v displeji

LG G7 bude mať zárez v hornej časti displeja, ktorý však v nastaveniach dokážete vypnúť. Zárezu kontruje naznačená brada v spodnej časti a zadnej strane prischne lesklé a klzké sklo.

TIP REDAKCIE
89-ročný kapitán misie Apollo 13 si zahral v novej reklame kórejského LG!

Vzhľadom bude mať LG G7 asi najbližšie  k modelu OnePlus 6, ktorého čaká obdobné prevedenie. Všetky podrobnosti o LG G7 sa dozvieme už túto stredu.