Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8 po 4 mesiacoch: Stále rovnaké zviera ako na začiatku!

Samsung je obrovská spoločnosť schopná chrliť tisíce zariadení každý jeden deň. Aj medzi tým hlukom rôznych modelov sa nájdu klenoty. Jedným takým je Galaxy Note 8.

Samsung je obrovská spoločnosť schopná chrliť tisíce zariadení každý jeden deň. Aj medzi tým hlukom rôznych modelov sa však nájdu klenoty. Jedným takým je nepochybne Galaxy Note 8, stále najnovšia vlajková loď, ktorá aj po 4 mesiacoch používania nemá premožiteľa. Ako to Samsung robí a čo všetko sa mi na ňom páči? Poďme na to.

Svoju recenziu na Galaxy Note 8 som publikoval ešte 19. septembra. Od tohto času bol Note 8 v plnom záprahu až dodnes. Pocit z novinky po pár týždňoch uplynul a začali sa ukazovať jeho skutočne silné stránky. Teraz, po vyše 120 dňoch s telefónom je čas pozrieť sa na to či je stále tak dobrý, ako sa o ňom hovorilo alebo či pod vrstvou make-upu schováva nejaké temné prekvapenia.

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy Note 8 je konštrukčne nádherne spracované zariadenie

Galaxy Note 8: Prekvapuje aj po 4 mesiacoch

Mať k dispozícii to najlepšie od Samsungu je zaujímavý zážitok. V ruke držíte zariadenie, o ktorom viete, že patrí medzi absolútnu špičku. Som si istý, že pár neprajníkov Samsungu bude argumentovať, že na zariadeniach od Samsungu nie je nič dobré a že by som sa radšej mal zamerať na ten či tamten telefón. Ja však celkom subjektívne tvrdím, že nájsť lepší telefón bude len veľmi ťažké.

Hardvér zariadenia je jednoducho nádherný. Samsung súhru skla a kovu dotiahol skutočne do dokonalosti. Note 8 bol síce väčšinu času schovaný v puzdre, no vždy, keď som ho z neho vytiahol na mňa zapôsobil. Nestáva sa často, že by som mal telefón v puzdre, tu mi bolo ľúto prípadných škrabančekov.

Samsung Galaxy Note 8
S Pen je funkcionalita, ktorú si niekto obľúbi a niekto je len rád, že ju má.,

Ďalším silným bodom, ktorý ma neustále prekvapuje, sú fotoaparáty. Note 8 je jeden skutočne vynikajúco vybavený telefón, ktorý sa hodí na výlety, rodinné akcie alebo len tak, pre prípad. Zábery z neho patria medzi jedny z najlepších, o čom som sa presvedčil aj vtedy, keď som ho porovnával s Mate 10 Pro, ktorý vyhral náš slepý test. V mnohých prípadoch bol Note 8 subjektívne lepší. Veď si pozrite pár záberov nižšie zo zamrznutého Fínska a Estónska.

Fotoaparáty dokážu perfektne zachytiť a vyvážiť bielu, rozostriť pozadie a nastaviť farby tak, aby boli oku lahodiace. Nastaviť softvér tak, aby to dokázal, nie je vôbec jednoduché, takže klobúk Samsung.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Xiaomi mieri na úplný vrchol, oznámilo kľúčovú spoluprácu s Leica!
Samsung Galaxy Note 8
Výkon Samsung Galaxy Note 8 ma nesklamal ani po 4 mesiacoch.

Galaxy Note 8: Rovnaké mínusové body

Je zaujímavé, že som pri Note 8 nenatrafil na žiadne ďalšie mínusové body. Ani po 4 mesiacoch. Väčšinou na telefónoch za ten týždeň či dva, ktoré mám na recenziu nestihnem nájsť úplne všetko. To sa nedá, väčšinou to ukáže až skutočný život. Pri Note 8 ma nič neprekvapilo ani po takom čase.

Iritujú ma rovnaké veci, ako napríklad fakt, že snímač odtlačkov je na tak blbom mieste, že ho Samsung ani nemusel inštalovať. Nedá sa totiž pohodlne nahmatať (jedine, že by si používal puzdro) a keď ho aj nahmatáš, zacapkáš si krycie sklíčko objektívu. Fakt super dizajn.

Sem tam sa mi stalo, že zamrzla aj taká aplikácia, akou je Facebook či Instagram, no bolo to určite výnimka a nie pravidlo. Nie som síce človek, ktorý by miloval používanie S Pen, no som rád, že tam je. Neviem opísať prečo, no mám rád tú istotu, že v rohu zariadenia sa nachádza najšikovnejšie pero v mobilnom sektore.

Samsung Galaxy Note 8
Snímač odtlačkov prstov ma irituje aj po tak dlhom čase. Prečo, Samsung?!

Galaxy Note 8: Oplatí sa kúpiť?

Cena Galaxy Note 8 za posledné 4 mesiace klesla v niektorých eshopoch takmer o 300 €, čo už je celkom slušné číslo. Ak ťa od neho odhovárala práve cena a 700 € je podľa teba „v pohode,“ tak by som ani neváhal.

Druhou vecou, ktorú musíš zvážiť je fakt či chceš taký veľký displej a či ti postačí fotoaparát, akým disponuje. Hovorím to preto, lebo Samsung čoskoro predstaví dvojicu noviniek – Galaxy S9 a Galaxy S9+. Tieto dve zariadenia ponúknu nielen lepší fotoaparát ale pri S9+ sa môžeš tešiť aj na podobne veľký displej.

Samsung Galaxy Note 8
Stále patrí a dlho ešte aj bude patriť medzi špičku.

Čo sa ceny týka, má síce byť o niečo vyššia než aktuálna cena Note 8, stále by mala byť nižšia, ako 999 €, za ktoré sa Note 8 začal predávať.

Je to len na tebe. Ak si zarytým fanúšikom série zariadení Note, tak nie je o čom. Note 8 je pre teba jasnou voľbou. Ak si flexibilnejší, počkaj na Galaxy S9. Som si istý, že Samsung má v rukáve niekoľko fígľov, ktorými nás prekvapí.