Zabijak vlajkových lodí je na ceste: Očakávaný OnePlus 6 predstavia 16. mája

0
OnePlus 6

Výrobca populárnych čínskych smartfónov so špičkovou výbavou, kvalitným konštrukčným prevedením a ľudovými cenovkami oznámil, kedy nastane deň D. Tohtoročného zabijaka vlakových lodí, Android smartfón OnePlus 6, uvidíme už o pár týždňov.

Veľké mediálne podujatie prebehne priamo v Londýne, a to 16. mája o šiestej večer nášho času. Vyplýva to z čerstvej pozvánky pre svetové médiá, kde je príležitosť vidieť i krátky text „The Speed You Need„, čo naznačuje, že pôjde o veľmi výkonný kúsok. Viac detailov nám odhalia až prvé benchmark testy po predstavení, kde môže obsadiť niektorú z prvých priečok.

Ako sme sa dozvedeli ešte dávnejšie priamo od oficiálneho zdroja, OnePlus 6 bude poháňať americký čipset Snapdragon 845, ktorému má asistovať až 8 GB operačná pamäť RAM. Na ukladanie dát zase poslúži až 256 GB úložisko, čo prezradil sám CEO čínskej spoločnosti OnePlus.

Rovnako však môžeme počítať s kontroverzným výrezom v displeji, informuje The Verge, a podľa nedávnych únikov i s kvalitnou keramikou. Z tej by mal pozostávať zadný kryt už netrpezlivo očakávaného smartfónu, vďaka čomu ponúkne prémiovejšie a zároveň i zaujímavejšie prevedenie ako minuloročný OnePlus 5T.