Elon Musk prezradil, čo stojí za zničeným pohonným systémom rakety Falcon Heavy

Šéf spoločnosti SpaceX posunul medzi širokú verejnosť dôvod, prečo sa nepodarilo poslednému boosteru Falcon Heavy vertikálne pristáť.

Šéf spoločnosti SpaceX posunul medzi širokú verejnosť dôvod, prečo sa nepodarilo poslednému boosteru Falcon Heavy vertikálne pristáť. Šou mala nastať priamo na plávajúcej plošine, no keďže motory nefungovali, časť ozrutnej nosnej rakety skončila na hladine oceánu.

A môže za to nedostatok zápalnej kvapaliny, informuje web BGR, ktorý sa však odvoláva na detaily priamo od kontroverzného vizionára. Tie sa len nedávno objavili v diskusii na sociálnej sieti Twitter, kde jeden z fanúšikov Elona Muska položil priamu otázku, na čo mu, samozrejme, bolo vzápätí aj odpovedané.

Falcon Heavy pozostáva z až troch samostatných pohonných systémov, pričom tie pre zmenu dokopy tvorí až 9 technologicky pokročilých raketových motorov Merlin. Systémy ich využívajú ako pri vzlietnutí, tak aj pri pristávaní, pretože prostredníctvom takzvanej propulzívnej techniky dokážu SpaceX ušetriť až niekoľko miliónov amerických dolárov.

TIP REDAKCIE
Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS

Lacné letenky

Miesto výroby úplne nového pohonného systému, alebo inými slovami aj boosteru, iba jednoducho obnovia ten použitý, vďaka čomu budeme mať jedného dňa k dispozícii lacné letenky do vesmíru. Ešte predtým ale musia doladiť súčasné nedostatky, ako je napríklad ten, ktorý počas uplynulého týždňa sprevádzal premiérový let Falcon Heavy.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať