Špičkové nabíjanie od Oppo: Batéria telefónu si po 1 600 cykloch udrží až 80 % kapacity!

Spoločnosť k tomuto tvrdeniu priložila aj graf, ktorý ukazuje, že pri “konvenčnom rýchlom nabíjaní” batéria klesne na kapacitu 80 % po približne 800 nabíjacích cykloch.

Rýchlosť nabíjania je v prostredí smartfónov jednou z najviac polarizujúch tém. Zatiaľ čo niektorí preferujú bleskové rýchlosti, ktoré šťavu obnovia v priebehu niekoľkých minút, iní si radšej počkajú dlhšie odvolávajúc sa na pomalšiu degradáciu batérie. Technológie však pokročujú a zdá sa, že jeden z týchto táborov postupne získava viac argumentov ako protistrana.

Pomalšie nabíjanie má preferencie nielen u užívateľov, ale aj u samotných výrobcov. Exemplárnymi príkladmi sú Samsung a Apple, ktorí sa snažia držať watty na uzde. Druhú stranu reprezentujú predovšetkým čínske spoločnosti ako Oppo či Xiaomi.

Z 0 na 100 % za 9 minút

Oppo nespomíname len tak náhodou. Práve táto firma, ktorá pár mesiacov dozadu expandovala aj na slovenský trh, sa snaží ohúriť svet svojimi špičkovými technológiami nabíjania, z ktorých jednu nám ukázala počas veľtrhu MWC. Reč je o pre mnohých nepredstaviteľnom 240 W nabíjaní, ktoré sľubuje obnovenie plnej kapacity len za 9 minút.

Táto technológia zatiaľ nie je pripravená na komerčnú dostupnosť, hoci sa to zrejme už v blízkom období zmení. S prázdnymi rukami nás však do tohto okamihu nenecháva. OnePlus a Realme, stabilní kolegovia spoločnosti Oppo, majú ešte tento rok uviesť na trh 150 W nabíjanie, ktoré obnoví celú kapacitu batérie v priebehu len 17 minút (50 % za 5 minút).

TIP REDAKCIE
Sony Xperia 1 IV 5G predstavená: Pre tých, ktorí milujú fotografiu!

Ako sme už naznačili vyššie, problémom rýchleho nabíjania je intenzívnejšie skracovanie životnosti batérie. Spoločnosť Oppo však prostredníctvom svojej novej tlačovej správy zamiešala karty. Konkrétne hovorí o technológii, ktorá sa po niekoľkých rokoch výskumu a prípravy dopracovala do vlajkovej lodi Oppo Find X5 Pro – Battery Health Engine. Najnovšie laboratórne testy totiž odhalili, že aj po 1 600 nabíjacích cykloch si batéria v smartfóne ponechá až 80 % svojej pôvodnej kapacity. O téme informuje server PhoneArena.

Oppo je dvojnásobne šetrnejšie

Spoločnosť k tomuto tvrdeniu priložila aj graf, ktorý ukazuje, že pri “konvenčnom rýchlom nabíjaní” batéria klesne na kapacitu 80 % po približne 800 nabíjacích cykloch. To znamená, že technológia od Oppo je až dvojnásobne efektívnejšia, respektíve šetrnejšia.

Zdroj: Oppo/PhoneArena

“Ako líder v oblastí nabíjacích technológií Oppo vie, že budúci vývoj rýchleho nabíjania sa nemôže obmedziť len na vysoký výkon – mal by brať do úvahy aj aspekty, ako je bezpečnosť, prenosnosť, kompatibilita a životnosť. Tu Oppo podniká veľké kroky smerom k modernizácii sveta nabíjania smartfónov, aby úplne zmenila používateľský zážitok zo smartfónov a zároveň prispela k budúcej udržateľnosti technológií lítiových batérií,” uvádza sa v správe.