Oppo prehlbuje integráciu s OnePlus, po novom taktiež spolupracuje s Hasselblad

Podľa oficiálneho oznámenia sa budú obe strany sústrediť na zlepšenie kalibrácie farieb.

Prepojenie značiek Oppo a OnePlus pokročilo na ďalšiu úroveň. Špekulovalo sa o tom dlho a skutočne sa tak aj stalo – Oppo zoficiálnilo spoluprácu so spoločnosťou Hasselblad, ktorá sa špecializuje na fotografiu. Kvalita optiky v smartfónoch čínskeho výrobcu by sa tak mala už v blízkej budúcnosti dočkať citeľných vylepšení.

Hasselblad pôvodne spolupracoval so značkou OnePlus, prvýkrát pri modeloch OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. A hoci nám toho formou rôznych snímok a upútavok bolo sľúbeného naozaj veľa, dá sa povedať, že zásah renomovaného výrobcu fotoaparátov bol cítiť len pri farbách.

Oppo však kvalitu fotografie zrejme berie o niečo serióznejšie. Okrem spolupráce s Hasselblad totiž disponuje aj vlastným NPU s názvom MariSilicon X pre lepšie spracúvanie obrazu. Ako píše server Pandaily, spolupráca sa bude týkať vlajkových modelov radu Oppo Find, presnejšie smartfónov Find X. Stimulom pre jej uzavretie mal byť práve úspech pri OnePlus.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

3-ročná spolupráca s dôrazom na farby

Zmluva medzi dvoma firmami je platná na najbližšie tri roky. Prvé ovocie by však mala priniesť už budúci mesiac, kedy nám má byť predstavený model Oppo Find X5 Pro, informuje Android Central.

Na čo sa možno tešiť? Podľa oficiálneho oznámenia sa budú obe strany sústreďovať na zlepšenie kalibrácie farieb. Novinkou má byť aj výpočtová technológia, pomocou ktorej sa dvojica posnaží dosiahnuť ich konzistentnejšiu a prirodzenejšiu interpretáciu, a to kdekoľvek, kedykoľvek a pri akejkoľvek ohniskovej vzdialenosti. Kvalitnejších a prirodzenejších farieb sa pritom vraj dočkáme nielen pri bežnom fotení, ale aj pri fotení cez portrétový režim.