Oppo Find X5 Pro OFICIÁLNE: Nádherný dizajn, prvotriedny výkon a nočné videá v 4K!

Oppo Find X5 Pro je možné si predobjednať už dnes, avšak oficiálny predaj štartuje až 14. marca. Maloobchodná cena vlajkového modelu bola nastavená na 1 299 €.

Spoločnosť Oppo, ktorá nedávno expandovala aj na slovenský trh, uviedla na trh novú špičkovú vlajkovú loď. Reč je o modeli Oppo Find X5 Pro, ktorý ponúka maximum v azda každom možnom smere. Rátať možno s nádherným, ba až futuristickým dizajnom, špičkovou optikou, kvalitným displejom a v neposlednom rade aj bleskovým nabíjaním.

Oppo Find X5 Pro: Displej

Začneme displejom. Prednú stranu modelu Oppo Find X5 Pro pokrýva 6,7-palcový AMOLED panel s miernym zakrivením po stranách. Disponuje podporou pre rozlíšenie WQHD+, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a sľubuje 100-percentné pokrytie farebným gamutom P3.

A to nie je všetko. Nakoľko ide o 10-bitový displej, dokáže precízne reprodukovať až 1 miliardu farieb. Výrobca taktiež myslí aj na ochranu zraku svojich zákazníkov. Preto pri Find X5 Pro zaviedol stmievanie obrazovky s až 8 192 úrovňami, aby sa dokázala efektívne vyrovnať rýchlosti prispôsobenia zreníc v rôznych svetelných podmienkach.

Oppo Find X5 Pro: Dizajn

Oppo sa netají svojou vášňou pre odvážny dizajn, a Find X5 Pro je toho jasným dôkazom. Vizuál tohto zariadenia možno označiť prinajmenšom za nadčasový. Zadná strana je vyrobená zo skutočnej keramiky a je k dispozícii v bielej a čiernej farbe, čo smartfónu dodá akýsi nádych elegancie.

Zadný keramický panel je pritom dvojnásobne pevnejší ako alternatívy zo skla, pričom dvojnásobne efektívnejšie má byť aj odvádzanie tepla. Nechýba ani certifikácia IP68, ktorá svedčí o slušnej odolnosti voči vode i prachu.

Oppo Find X5 Pro: Výkon a batéria

Poďme sa pozrieť pod kapotu tohto nového stroja. Ako už pri vlajkových lodiach býva zvykom, o pohon sa stará špičkový čipset Snapdragon 8 Gen 1 spoločnosti Qualcomm, ktorý aj vďaka 4 nm výrobnému procesu sľubuje o 30 % vyšší výkon a o 25 % vyššiu energetickú efektivitu ako jeho predošlá generácia.

Úspornejší prístup ide ruka v ruke s batériou, ktorá v tomto prípade dosahuje kapacitu 5 000 mAh, čo reprezentuje až 11-percentný nárast oproti modelu Find X3 Pro. Podporuje až 80 W drôtové nabíjanie, vďaka ktorému sa dokáže z prázdneho stavu na 50 % obnoviť v priebehu len 12 minút. K dispozícii je pritom aj 50 W bezdrôtové nabíjanie, prostredníctvom ktorého sa kapacita článku obnoví len za 47 minút.

Ďalšou skvelou správou je implementácia funkcie Battery Health Engine, ktorá pomáha udržať optimálnu životnosť batérie po dlhší čas. Vydržať by vďaka nej mala až 1 600 nabíjacích cyklov.

Čipset ďalej spolupracuje s až 12 GB operačnej pamäte typu LPDDR 5 a 256 GB interného úložiska typu UFS 3.1. Slot pre microSD kartu sa výrobca rozhodol tento rok vynechať.

Oppo Find X5 Pro: Fotoaparáty

Fotoaparáty bez akýchkoľvek pochýb patria medzi najdôležitejšiu črtu každého moderného smartfónu, predovšetkým tých z vyšších cenových tried.

Oppo si uvedomuje, že vlajková loď musí disponovať prvotriednou optikou. Preto model Find X5 Pro vybavilo troma špičkovými objektívmi, ktoré majú veľký potenciál nielen v oblasti bežnej fotografie, ale aj videa.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

Kľúčovú úlohu zohráva špeciálna obrazová jednotka MariSilicon X založená na 6 nm výrobnom procese. Tento čip je uspôsobený nielen na poskytnutie prvotriedneho obrazového výkonu, ale aj na poskytnutie najvyššieho výpočtového výkonu AI, aký je aktuálne k dispozícii. Okrem toho využíva pokročilý algoritmus redukcie šumu s využitím umelej inteligencie (AINR). Dokáže tak efektívne detegovať a redukovať šum v každej snímke a zároveň zachovávať čo najjemnejšie detaily a najpresnejšie farby.

Kapacity obrazovej jednotky užívatelia pocítia predovšetkým pri natáčaní nočného videa. Postará sa o maximálnu redukciu zrnitosti a o vynikajúcu reprodukciu farieb. Oppo Find X5 Pro je tak vôbec prvý smartfón, ktorý dokáže natáčať video v režime 4K Ultra Night Video.

Výrobca pri hlavnom i ultraširokouhlom fotoaparáte uplatnil snímače Sony IMX766 s rozlíšením 50 Mpx s podporou pre technológiu spájania pixelov. Hlavný senzor je taktiež vybavený až 5-osovým systémom OIS, ktorý v kombinácii s vlastnými algoritmami potláča chvenie rúk, znižuje šum a ostrí scény.

Zabudnúť samozrejme nemôžeme ani na predný fotoaparát, ktorý taktiež benefituje z nového MariSilicon X. Selfie snímky tak vyzerajú oveľa lepšie ako kedykoľvek predtým, a to predovšetým vďaka citeľne detailnejšej štruktúre a presnejšej reprodukcii farieb. Objektív taktiež disponuje automatickým prepínaním medzi 80° a 90° zorným poľom, v závislosti od toho, koľko ľudí sa potrebuje dostať do záberu.

V neposlednom rade treba spomenúť spoluprácu s renomovanou spoločnosťou Hasselblad, ktorá dostala za úlohu kalibráciu farieb. Jej vplyv užívatelia pocítia predovšetkým po prepnutí na profesionálny režim.

Oppo Find X5 Pro: ColorOS 12.1

Oppo Find X5 Pro po softvérovej stránke poháňa nové rozhranie ColorOS 12.1. Výrobca pri novej verzii myslel nielen na zdokonalenie estetiky, ale aj posilnenie stability či bezpečnosti pri ochrane súkromných i firemných údajov. Myslel dokonca aj na vášnivých multitaskerov, ktorých poteší funkcia Multi-Screen Connect. Tá umožňuje bez akýchkoľvek zádrhelov súčasne pracovať na Windows PC aj na telefóne.

Oppo Find X5 Pro: Cena

Oppo Find X5 Pro je možné si predobjednať už dnes, avšak oficiálny predaj štartuje až 14. marca. Maloobchodná cena vlajkového modelu bola nastavená na 1 299 €.

Oppo Enco X2: Ku kvalitnému telefónu treba kvalitné slúchadlá

Oppo okrem prvotriednej vlajkovej lode uvádza na trh aj druhú generáciu svojich špičkových bezdrôtových slúchadiel. Reč je o Enco X2.

Tieto slúchadlá sa vyznačujú koaxiálnou konštrukciou s dvoma meničmi. Jedným z nich je 4-magnetový planárny výškový menič, ktorý sa stará o vysoké frekvencie, a to s frekvenčnou odozvou v rozmedzí od 20 Hz do 40 kHz. Druhým je 11 mm dynamický menič, ktorý sa stará o kvalitné a hlboké basy.

Enco X2 ďalej disponujú podporou pre potláčanie okolitého hluku s maximálnou hĺbkou 45 dB a maximálnou šírkou 4 kHz. Vynechať samozrejme nemôžeme ani technológie ako Bluetooth 5.2 a LHDC 4.0, ktoré zaručujú bleskový dátový tok.

Slúchadlá budú dostupné niekedy od polovice apríla, a to za cenu 199 €.