Apple môže získať vyše miliardy užívateľov Androidu, dôvodom má byť toto zariadenie!

Tretie rozšírenie radu iPhone SE má zo sveta Androidu prilákať takmer 1,4 miliardy užívateľov.

Apple si môže v budúcom roku získať nemálo nových zákazníkov. Podľa analytikov spooločnosti J.P. Morgan má nadchádzajúci cenovo dostupný iPhone prilákať vyšie miliardy užívateľov Androidu, predovšetkým zariadení z nižšej a strednej triedy, píše sa v správe od Reuters, na ktorú upozornil portál 9to5Mac. Pochopiteľne, reč je o chystanom a v poslednom období často spomínanom iPhone SE.

Tretie rozšírenie radu iPhone SE má zo sveta Androidu prilákať takmer 1,4 miliardy užívateľov. Analytici ďalej predpokladajú, že na nové zariadenie môže prejsť až 300 miliónov užívateľov starších modelov iPhone.

Dôvodom má byť predovšetkým nízka cena, ktorá sa môže pohybovať v rozmedzí od 269 do 399 amerických dolárov (238 až 353 eur bez DPH). Za túto cenu máme dostať zariadenie so 4,7-palcovým LCD displejom, čipsetom A15 Bionic, ktorý poháňa modely z radu iPhone 13 a podporou pre 5G siete.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

Hoci je pravda, že predošlé iPhone SE boli skvelou a pozitívne recenzovanou voľbou pre mnohých zákazníkov, predpovede analytikov môžu byť až príliš optimistcké. Android výrobcovia, ako je napríklad Samsung, Xiaomi a Motorola, kontinuálne rozširujú svoje portfólia o stále výkonnejšie, no súčasne cenovo dostupnejšie zariadenia, ktoré sú tak viac konkurencieschopné.

V tomto okamihu je ťažké vyvodzovať akékoľvek závery. Musíme si počkať, kým Apple začne predávať svoj nový iPhone SE a následne kým nebudú zverejnené prvé výsledky predaja.

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať