iphone 13

Kompaktný iPhone sa neuchytil: Čím ho Apple nahradí v budúcom roku?

Apple môže od zariadenia úplne upustiť a ďalej predstavovať len tri modely, a to základný, Pro a Pro Max. Väčšina špekulácií však naznačuje, že americký gigant kompaktný iPhone nahradí za model s označením Max.

iPhone mini je jedným z najšpičkovejších kompaktných smartfónov na trhu. Dlho sa na ňom však neohrial, nakoľko iPhone 13 mini mal byť vôbec posledným svojho druhu. Ako dôvod mnohí označujú slabé predaje.

Prečo zariadenie neuspelo? Dôvodov je viacero. Menšie telo si pýta určitú daň. Hoci sa po výkonnostnej stránke porovnával so svojimi väčšími súrodencami, na rozdiel od nich disponoval veľmi slabou výdržou batérie. Taktiež sa zdá, že na trhu nie je dostatočne veľký počet zákazníkov, ktorí by uprednostňovali malé smartfóny. To a ďalšie faktory viedli k tomu, že iPhone mini nedosiahol očakávaný počet predaných kusov, kvôli čomu sa spoločnosti neoplatí ho aj naďalej vyrábať

Čo ho nahradí?

Existuje viacero teórií. Apple môže od zariadenia úplne upustiť a ďalej predstavovať len tri modely, a to základný, Pro a Pro Max. Väčšina špekulácií však naznačuje, že americký gigant kompaktný iPhone vymení za model s označením Max.

Tento model by sa mal po veľkostnej stránke posadiť tesne pred štandardný iPhone. Inými slovami, pôjde o akúsi odľahčenú verziu špičkového iPhone Pro Max. Ako píše server TechRadar, nie je vylúčené, že modely budú disponovať identicky rozmernými telami. Môžu tak ponúknuť rovnako veľké displeje s rovnakým rozlíšením.

TIP REDAKCIE
Instagram testuje nové funkcie, ovplyvnia príbehy aj fotky v profile

Kde nájdeme rozdiely?

Na túto otázku v tomto okamihu nie je jednoduché odpovedať s istotou, nakoľko rad iPhone 14 je od nás vzdialený ešte takmer rok. Jedným z rozdielov však môže byť plynulosť, pričom nemáme na mysli procesor, ale displej. Namiesto 120 Hz môže Apple do iPhone Max osadiť panel s obnovovacou frekvenciou 60 Hz, podobne ako pri tohtoročných modeloch iPhone 13 mini a iPhone 13.

Taktiež sa špekuluje, že Apple v budúcom roku pri Pro modeloch uplatní úplne nový dizajn, pri ktorom nahradí veľký výrez za malý kruh v strede vrchnej časti obrazovky. Pri dvoch nižších verziách však vraj veľký výrez ostane aj naďalej.

Verdikt

Ako to bude vyzerať s nadchádzajúcim radom smartfónov od Apple zatiaľ nie je vôbec isté. Hoci väčšina poukazuje na koniec iPhone mini a príchod iPhone Max, nie je vylúčené, že výrobca dá kompaktnému smartfónu ešte jednu šancu. No na druhú stranu, je možné, že túto úlohu prenechá tretej generácii cenovo dostupného iPhone SE. Vyplnil by tak voľný priestor vo svojom portfóliu.

Aktuálna cena modelu Apple iPhone 13

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať