December je mesiacom Xiaomi, výrobca môže predstaviť dva vlajkové modely

Informátor vystupujúci ako Digital Chat Station, zjednodušene DCS, deklaruje, že Xiaomi okrem základného modelu predstaví aj jeden vylepšený variant, konkrétne Xiaomi 12 Pro. Xiaomi 12 Ultra by sa nám mal ukázať počas jari. O novinke informuje Gizchina.

Je takmer isté, že Xiaomi nám tento mesiac odhalí pokračovanie svojej ságy vlajkových lodí. Sériu predstavení má odštartovať model Xiaomi 12, ktorý síce nebude najvyšším modelom, no rozhodne bude mať čím zaujať. Pôvodne sa predpokladalo, že zariadenia ako Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 Ultra budú predstavené o čosi neskôr, no to teraz známy a overený informátor vyvracia.

Informátor vystupujúci ako Digital Chat Station, zjednodušene DCS, tvrdí, že Xiaomi okrem základného modelu predstaví aj jeden vylepšený variant, konkrétne Xiaomi 12 Pro. Xiaomi 12 Ultra by sa nám mal ukázať počas jari. O novinke informuje Gizchina.

Xiaomi 12 Pro: Očakávaná výbava

Xiaomi 12 Pro by si mal osvojiť 6,5 až 6,6″ displej typu OLED s rozlíšením 2K (2 048 x 1 080 pixelov). Pochopiteľne, počíta sa aj s vysokou obnovovacou frekvenciou, pravdepodobne 120 Hz. Srdcom zariadenia bude čipset Snapdragon 8 Gen 1, ktorý poháňa aj nedávno predstavený model Motorola Moto Edge X30. Tomuto zariadeniu sme venovali aj samostatný článok, ktorý nájdete tu. Minimálne kapacity pamätí majú začínať na 8 GB a 128 GB. Batéria vraj ponúkne 4 000 mAh a podporu pre až 120 W nabíjanie.

TIP REDAKCIE
Smartfóny Redmi Note 11 prídu do Európy, už koncom tohto mesiaca

Čo ďalej? Xiaomi myslí aj na menej náročných zákazníkov, pre ktorých vymyslel hneď dve šikovné zariadenia, menovite Xiaomi 12 Lite a Xiaomi 12 Lite Zoom. Predstavenie týchto modelov by sa malo konať v prvých mesiacoch budúceho roku.

Xiaomi 12 Lite a Xiaomi 12 Lite Zoom

Napriek tomu, že pôjde o odľahčené verzie, dostanú do vienka kvalitný 6,55-palcový AMOLED displej s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Budú však poháňané o niečo slabšími procesormi, a to Snapdragon 778G a Snapdragon 780G. Čo sa týka fotoaparátov, v obidvoch prípadoch zohrá hlavnú úlohu 64 Mpx snímač obrazu. Rozdiel nájdeme pri sekundárnych objektívoch. Zatiaľ čo Xiaomi 12 Lite ponúkne okrem hlavného snímača ešte širokouhlý objektív a makro modul, pri Xiaomi 12 Lite Zoom bude makro vymenené za teleobjektív.

Aktuálna cena modelu Xiaomi 11T Pro

Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať