iphone 13

Apple nestíha: iPhone 13 má problém s dopytom aj ponukou

Pôvodný cieľ, respektíve 90 miliónov kusov, bol nastavený ako reakcia na enormný dopyt zo strany spotrebiteľov.

Apple sa potýka s problémami týkajúcimi sa jeho najnovšieho radu smartfónov, iPhone 13. Tentokrát sa však nenachádza priamo v zariadeniach, ale v celkovej situácii okolo nich. Spoločnosť má svojim dodávateľom naznačovať, že v blízkom období zníži počet objednávok, pravdepodobne kvôli slabšiemu dopytu, informuje The Verge.

Americký gigant už znížil počet objednávok z pôvodných 90 miliónov na 80 miliónov. Údajne chcel tento rozdiel vykompenzovať v priebehu budúceho roku, no zdá sa, že sa tak nestane. Mnohí predpokladajú, že za opätovné zníženie očakávaní môže nedostatok polovodičov, ktorý trápi celý technologický priemysel a v ňom pôsobiace spoločnosti.

Nedostatok polovodičov, pandémia, skepticizmus

Len Apple vraj čipová kríza doposiaľ stála až 6 miliárd dolárov, pričom v najbližšom období sa majú straty naďalej hromadiť. Zabudnúť samozrejme nemôžeme ani na COVID-19, ktorý mala a má veľký vplyv na veľkovýrobu v juhovýchodných regiónoch Ázie.

TIP REDAKCIE
Cybertruck tento rok nepríde: Tesla má spustiť výrobu začiatkom 2023

Na vine však nemusia byť len problémy v dodávateľskom reťazci. Dopyt mohol poklesnúť čisto len kvôli skepticizmu v súvislosti so zhoršujúcou sa pandémiou v mnohých krajinách sveta.

Pôvodný cieľ, respektíve 90 miliónov kusov, bol nastavený ako reakcia na enormný dopyt zo strany spotrebiteľov. Zvyčajne totiž na každý rok, v ktorom smartfóny predstaví, ráta s výrobou zhruba 75 miliónov kusov.

S akým finálnym číslom príde Apple po aktuálnom kvartáli môžeme v týchto neistých časoch len hádať.

Aktuálna cena modelu Apple iPhone 12 Pro

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať