Tento rok sa žiadne oneskorenie nekoná: Apple má nové iPhone 13 predstaviť v septembri

Tradične.

Nájsť niečo dobré na minulom roku dá celkom zabrať, a s tým nepochybne súhlasia aj firmy pôsobiace technologickom priemysle. Pandémia COVID-19 prekazila mnoho plánov a stála veľa peňazí. Jedným z týchto plánov bolo aj očakávané podujatie Apple, počas ktorého sa nám ukázal rad iPhone 12. To sa síce konalo, no oveľa neskôr než minulé roky.

Nová správa od Nikkei Asia hovorí, že tento rok sa žiadneho oneskorenia nemusíme obávať. Apple údajne predstaví nové smartfóny z radu iPhone 13 v tradičnom časovom okne, čiže už počas septembra, píše server iMore.

Masová výroba tohtoročných iPhonov má začať už v priebehu budúceho mesiaca. Odvtedy do januára budúceho roku má Apple v pláne vyrobiť približne 95 miliónov modelov. Celkovo má tento rok disponovať až 230 miliónmi modelov. Toto číslo však okrem očakávaných smartfónov zahŕňa aj tie aktuálne, avšak stále reprezentuje 11-percentný medziročný nárast.

Túto predpoveď podporujú viaceré známe mená, medzi ktorými nájdeme napríklad aj renomovaného analytika Ming-či Kua. Tvrdí, že Apple sa bude riadiť podľa “predkovidového” rozvrhu, a tým pádom nás má predstavenie radu iPhone 13 čakať už v prvom jesennom mesiaci.

Foto: Apple

Apple skončí s iPhone mini, príde však iPhone SE

Nikkei Asia ďalej tvrdí, že iPhone 13 mini bude úplne posledný svojho druhu. A niet sa čo čudovať. iPhone 12 mini zaznamenal pomerne slabé predaje, čo nakoniec malo viesť k rozhodnutiu Apple skončiť s jeho výrobou. Pozíciu iPhone mini má v nasledujúcich rokoch, počínajúc 2022, nahradiť iPhone Max. V tom istom roku by mal debutovať aj ďalší iPhone SE, ktorý bude disponovať podporou pre 5G siete a poženie ho špičkový čipset A15.