pixel

Google Pixel 5 OFICIÁLNE: Snapdragon 765G, 90 Hz displej a dva zadné fotoaparáty

Smartfóny z hlavného radu Pixel vždy ponúkali prémiovú výbavu, ktorou konkurovali vlajkovým lodiam, avšak za prijateľnejšiu cenu. Tento rok je tomu inak.

Google nám včera oficiálne predstavil svoj nový Pixel 5, priameho nástupcu minuloročného Pixel 4. Tento rok sa však výrobca rozhodol použiť trochu inú stratégiu. Smartfón totiž neponúka úplne špičkové špecifikácie, na aké sme boli doteraz v prostredí smartfónov Pixel zvyknutí.

Posledné smartfóny z hlavného radu od Google ponúkali prémiovú výbavu, ktorou konkurovali vlajkovým lodiam, avšak za prijateľnejšiu cenu. Tento rok je tomu inak. Vyzerá to, že Pixel 5 je mienený skôr ako prémiový smartfón strednej triedy.

Čo sa týka špecifikácií, Pixel 5 nepoháňa Snapdragon 865 ani Snapdragon 865+. Výrobca sa namiesto toho rozhodol použiť Snapdragon 765G, ktorý môžeme nájsť aj v interiéri OnePlus Nord.

Jeho prednú stranu pokrýva 6-palcový OLED displej s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov, pomerom strán 19,5 : 9, obnovovacou frekvenciou 90 Hz a 8 Mpx selfie snímačom, ktorý zaujal svoju pozíciu v kruhovom výreze. O ochranu panelu sa stará vrstva Corning Gorilla Glass 6.

Pod kapotou sa nachádza 8 GB operačnej pamäte, 128 GB interného úložiska a 4 080 mAh batéria s podporou pre 18 W nabíjanie prostredníctvom USB-C, reverzné bezdrôtové nabíjanie a Qi bezdrôtové nabíjanie. Nesmieme tiež zabudnúť spomenúť režim Extreme Battery Saver, ktorý predĺži výdrž batérie na až 48 hodín. Nakoľko zariadenie poháňa SD 765G s modemom X52, je zrejmé, že disponuje aj podporou pre 5G siete.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Jet Bot AI+: Robotický vysávač s očami, ktorý ochráni váš domov

Oblasťou, v ktorej Pixel smartfóny skutočne vynikajú, sú fotoaparáty. Pixel 5 je vybavený dvoma zadnými senzormi, konkrétne 12,2 Mpx hlavným snímačom obrazu (f/1.7) so 77-stupňovým pozorovacím uhlom a optickou či elektronickou stabilizáciou obrazu a 16 Mpx širokouhlým objektívom (f/2.2) s o niečo širším 107-stupňovým pozorovacím uhlom.

Predný fotoaparát ponúka rozlíšenie 8 Mpx (f/2.0). Ten je po novom schopný snímať portrétové fotografie aj za použitia režimu Night Sight.

Zdroj: Google

To však v rámci fotoaparátov nie je jediná softvérová vychytávka. Google do Pixel 5 taktiež implementoval režim Portrait Light, ktorý užívateľovi umožňuje prispôsobiť osvetlenie pri snímkach zachytených cez portrétový režim. Dočkali sme sa však aj troch nových režimov stabilizácie pre kvalitnejšie a plynulejšie videá.

Ako už poznamenal server The Verge, Pixel 5 sa začne tento mesiac začne predávať na území Spojených štátov amerických, a to za cenu 699 dolárov.

Koľko bude stáť u nás? To zatiaľ presne nevieme. Informátor Roland Quandt nedávno na sieti Twitter zverejnil príspevok, v ktorom uviedol, že Pixel 5 bude v Európe stáť 629 eur. Počkáme si však na oficiálne informácie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať