Steve Jobs

Do aukcie mieri ďalší majetok Steva Jobsa, koľko by ste zaplatili za jeho bundu či vizitku?

Čakali sme vyššie čiastky.

Do aukcie mieri ďalší osobný majetok spoluzakladateľa a bývalého CEO spoločnosti Apple, Steva Jobsa. Nedávno sa vydražila jeho žiadosť o zamestnanie, a to za čiastku prevyšujúcu 300 tisíc dolárov. Čo myslíte? Koľko môže stáť jeho vizitka alebo štýlová bunda?

Aukcia v USA ponúka niekoľko zaujímavých predmetov, ktoré Steve Jobs používal či nosil. Napríklad taká vizitka začína na vyvolávacej cene 300 dolárov (cca 337 eur), pričom sa očakáva, že v konečnom dôsledku by sa mohla jej cena vyšplhať až na hranicu 4 000 dolárov (cca 3 374 eur), píše 9to5Mac. Ďalej je v ponuke ďalších 17 vizitiek a štýlová bunda “Wingz World Tour 1989” od NeXT, ktorú si Jobs aj skutočne obliekol. Vyvolávacia cena je 200 dolárov (cca 169 eur), pričom sa očakáva rast za hranicu 600 dolárov (cca 506 eur).

Ďalšou relatívne lacnou položkou je sada štyroch kaziet obsahujúcich základné programy pre počítač Apple II. Štartujú na hranici 200 dolárov. Do aukcie ďalej mieri aj schéma počítača Apple I s podpisom Steva Wozniaka, plagáty propagujúce iPod a taktiež disketová mechanika pre Apple II, rovnako s podpisom Steva Wozniaka.

Aj keď vyvolávacie čiastky začínajú na 3-ciferných hodnotách, očakáva sa, že po štarte aukcie ich ceny rapídne porastú. “Prekrikovanie” o najlepšiu ponuku sa začína už 12. augusta. Celú ponuku si môžete pozrieť na oficiálnej stránke RR Auction.