shareit

Google čoskoro začne odstraňovať účty neaktívnych vývojárov

Vývojári, ktorí sa o svoje aplikácie nestarajú, prídu o účet.

Spoločnosť Google aktualizovala pravidlá pre vývojárov, ktorí zverejňujú svoje aplikácie v obchode Play. Jedna z niekoľkých zmien ovplyvní tvorcov, ktorí v ekosystéme aplikačného obchodu nevykazujú žiadnu aktivitu, informuje XDA a 9to5google.

Od. 1 septembra Google zruší všetky vývojárske účty, ktoré v poslednom roku nenahrali do obchodu žiadnu aplikáciu a neprihlásili sa do konzoly Google Play. Cieľom Google je zlepšiť kvalitu ekosystému z pohľadu bezpečnosti a aktuálnosti aplikácií.

Google od vývojárov vyžaduje, aby sa o svoje aplikácie aktívne starali. Poskytovali im aktualizácie a technickú podporu. Vývojári, ktorých účty budú zrušené, si môžu vytvoriť nové. Tie pôvodné ale opätovne aktivovať nedokážu.

aplikácie
Foto: Google

Ako to už býva, existuje istá výnimka. Google nezruší tie účty, ktoré v posledných 90 dňoch zaznamenali viac ako 1000 stiahnutí alebo uskutočnenie nákupu v aplikáciách. So zrušením účtu sa odstránia aj údaje, ktoré sú s ním spojené. Registračný poplatok prepadne v prospech Google, vývojárom vrátený nebude.

Google okrem toho obmedzí aplikácie so zavádzajúcimi názvami, ikonami či snímkami obrazovky. Názov aplikácie môže mať po novom maximálne 30 znakov. Tvorený nesmie byť veľkými písmenami, pokiaľ nie je súčasťou názvu značka firmy, ktorá kapitálky používa.

účty
Foto: Google

Stopku tiež dostali symboly ako Emoji a rozličné znamienka, ktoré nesmú byť súčasťou názvu aplikácie. Vývojári by ďalej nemali v popisoch a snímkach aplikácií vyzdvihovať ich výkonnosť, hodnotenie alebo umiestnenie v rebríčkoch. Zobrazovať musia len rozhranie aplikácií a ich funkcie.

Google aplikácie so zavádzajúcimi prvkami nevymaže. Nebude ich ale zobrazovať v odporúčaniach a na domácej obrazovke obchodu Play. Google vývojárom odporúča, aby zamerali na poskytovanie zmysluplných informácií o jedinečných vlastnostiach aplikácie alebo hry.